Reklama

Niedziela Częstochowska

By święta były jaśniejsze

Jak w Adwencie podzielić się sercem i dobrem z innymi? Najlepiej przez pośrednictwo Caritas.

Niedziela częstochowska 48/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Archiwum Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

W działania świąteczne na rzecz ubogich podejmowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej może włączyć się każdy z nas. Będzie to znak jedności i solidarności z osobami, które w czasie świątecznym doświadczają samotności lub różnorakiej biedy.

Wigilijna świeca

Świeca, która tworzy polską Wigilię – pod takim hasłem od pierwszej niedzieli Adwentu 28 listopada w parafiach są rozprowadzane świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe (53 tys. sztuk, cena 8 zł) i duże – (18 tys. sztuk, 16 zł). Są one dostępne w Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas przy ul. ks. Staszica 14 w Częstochowie w godz. 8-15. Dochód zostanie przeznaczony na posiłki dla dzieci z ubogich rodzin; 10 gr z każdej świecy będzie przeznaczone na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się, np. w Kamerunie i Argentynie, wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie oraz na dożywianie dzieci w Wenezueli. Akcję można wspierać przez wysłanie SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), wpisując w treści: „Wigilia”.

Młodzi dla dzieci

Członkowie szkolnych kół Caritas mogą odbierać z Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas świece o tematyce świątecznej, które później będą dystrybuować podczas kiermaszów czy jasełek. W ten sposób włączają się w pomoc dla dzieci.

Paczki świąteczne

Osoby potrzebujące wsparcia mogą do końca listopada złożyć w Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas formularz z prośbą o udzielenie pomocy żywnościowej. Otrzymają one paczki świąteczne (jedna paczka na jedno gospodarstwo domowe). Można również składać dary dla bezdomnych. Najbardziej potrzebne są kurtki (nowe albo czyste, w dobrym stanie), nowe skarpety i termosy. W dniach 3-4 grudnia w wybranych sklepach zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia.

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas dla dzieci

Niedziela łódzka 48/2021, str. I

[ TEMATY ]

adwent

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Paulina Dębiec

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest znakiem zjednoczenia chrześcijan wokół potrzeb najmłodszych

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest znakiem zjednoczenia chrześcijan wokół potrzeb najmłodszych

W pierwszą niedzielę Adwentu pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię” rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dlaczego na początku Adwentu mówimy już o wigilijnym dziele, skoro tyle jeszcze przed nami adwentowych aktywności? Kościół daje nam aż cztery niedziele, by właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Sejm za zamrożeniem cen gazu w 2023 r.

2022-12-01 22:05

PAP/Radek Pietruszka

Sejm w czwartek uchwalił ustawę, której celem jest zamrożenie cen gazu m.in. dla odbiorców indywidualnych w 2023 r. na poziomie z 2022 r. Jego cena maksymalna wyniesie 200,17 zł za MWh.

Za uchwaleniem ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu głosowało 424 posłów, nikt nie był przeciw, a 16 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję