Reklama

Niedziela Częstochowska

By święta były jaśniejsze

Jak w Adwencie podzielić się sercem i dobrem z innymi? Najlepiej przez pośrednictwo Caritas.

Niedziela częstochowska 48/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Archiwum Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

W działania świąteczne na rzecz ubogich podejmowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej może włączyć się każdy z nas. Będzie to znak jedności i solidarności z osobami, które w czasie świątecznym doświadczają samotności lub różnorakiej biedy.

Wigilijna świeca

Świeca, która tworzy polską Wigilię – pod takim hasłem od pierwszej niedzieli Adwentu 28 listopada w parafiach są rozprowadzane świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe (53 tys. sztuk, cena 8 zł) i duże – (18 tys. sztuk, 16 zł). Są one dostępne w Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas przy ul. ks. Staszica 14 w Częstochowie w godz. 8-15. Dochód zostanie przeznaczony na posiłki dla dzieci z ubogich rodzin; 10 gr z każdej świecy będzie przeznaczone na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się, np. w Kamerunie i Argentynie, wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie oraz na dożywianie dzieci w Wenezueli. Akcję można wspierać przez wysłanie SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), wpisując w treści: „Wigilia”.

Młodzi dla dzieci

Członkowie szkolnych kół Caritas mogą odbierać z Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas świece o tematyce świątecznej, które później będą dystrybuować podczas kiermaszów czy jasełek. W ten sposób włączają się w pomoc dla dzieci.

Paczki świąteczne

Osoby potrzebujące wsparcia mogą do końca listopada złożyć w Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas formularz z prośbą o udzielenie pomocy żywnościowej. Otrzymają one paczki świąteczne (jedna paczka na jedno gospodarstwo domowe). Można również składać dary dla bezdomnych. Najbardziej potrzebne są kurtki (nowe albo czyste, w dobrym stanie), nowe skarpety i termosy. W dniach 3-4 grudnia w wybranych sklepach zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia.

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zapłonęła jubileuszowa świeca wrocławskiej Caritas

[ TEMATY ]

Caritas Archidiecezji wrocławskiej

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Anna Majowicz

Arcybiskup wraz z dziećmi odpalił pierwszą w Polsce świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Arcybiskup wraz z dziećmi odpalił pierwszą w Polsce świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

- Cieszymy się, że macie takie wielkie serduszka i dzielicie się swoimi zabawkami z rówieśnikami – dziękował dzieciom abp Józef Kupny, podczas inauguracji piątej edycji świątecznej akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej ,,Nasza Paka”.

W akcję przygotowania świątecznych upominków dla dzieci z ubogich rodzin, włączyło się ok. 40 szkół z terenu Archidiecezji. - Inicjując tego typu akcje budujemy solidarne społeczeństwo – powiedział Metropolita, zaznaczając, że dzięki inicjatywie świąteczną pomoc otrzyma blisko 200 rodzin.

CZYTAJ DALEJ

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję