Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław – Nowy Dwór

Otworzyć się na Jezusa

W parafii Opatrzności Bożej odbyła się Powakacyjna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Był to dobry czas podsumowania wakacyjnych oaz.

Niedziela wrocławska 38/2021, str. III

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Grzegorz Kryszczuk/Niedziela

Nowe pary rejonowe otrzymały z rąk bp. Kicińskiego błogosławieństwo i świecę oazową

Nowe pary rejonowe otrzymały z rąk bp. Kicińskiego błogosławieństwo i świecę oazową

Pozawiązaniu wspólnoty, osoby zgromadzone w kościele wysłuchały kilku świadectw z przeżytych niedawno rekolekcji. Najważniejszym przesłaniem, które wyłoniło się z tego dzielenia, było działanie Boga, który dotykał serca człowieka w zupełnie prozaicznych sytuacjach. Poznaliśmy krótką historię mężczyzny, który zrozumiał sens krzyża, nastolatki, która odkryła na nowo sakrament pojednania, czy małżeństw, którym Pan pokazał, że wychowanie dzieci może być modlitwą uwielbienia.

Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński, przyjaciel Ruchu Światło-Życie. W homilii przypomniał o Psalmie 54, który był śpiewany podczas Eucharystii: „Pan podtrzymuje całe moje życie”.

– Możemy powiedzieć, że te słowa streszczają całą formację Ruchu. Gdybyśmy tymi słowami tak bardzo się przejęli i nimi żyli, to nasze życie wyglądałoby nieco inaczej, mając świadomość tego, że od Boga wszystko się zaczyna i na Bogu wszystko się kończy – mówił bp Kiciński.

Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo błogosławienia nowych par rejonowych oraz osób, które otrzymały posługi w nowym roku formacyjnym. Powakacyjną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie archidiecezji wrocławskiej zakończyła wspólna agapa w ogrodzie parafialnym.

2021-09-13 18:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diakonia życia w akcji

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

diakonia życia

Pieluszka dla Maluszka

Katarzyna Krawcewicz

Zbiórka trwa do 18 grudnia - przypomina Katarzyna Gazińska

Zbiórka trwa do 18 grudnia - przypomina Katarzyna Gazińska

Diecezjalna diakonia życia Ruchu Światło-Życie już po raz trzeci włącza się w akcję Pieluszka dla Maluszka, organizowaną przez Fundację Bractwo Małych Stópek ze Szczecina.

Do Centrum „Światło-Życie” w Zielonej Górze już napływają dary, które składane są pod choinką ozdobioną bombkami – symbolami akcji. - Sama Fundacja zasugerowała nam, żebyśmy wsparli w tym roku Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez siostry felicjanki w Szarczu, czyli na terenie naszej diecezji – wyjaśnia Katarzyna Gazińska. – Zgłosiliśmy się do sióstr, a one powiedziały nam, jakie są potrzeby domu. I pod tym kątem właśnie prowadzimy tegoroczną zbiórkę. Podopiecznymi w domu w Szarczu są kobiety dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną. Siostry zaznaczyły, że mieszkanki domu mają mentalność małych dzieci, więc bardzo będą się cieszyć również z drobnych upominków.

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterstwo w cieniu skandali

Niedziela Ogólnopolska 21/2019, str. 30

[ TEMATY ]

Notatnik duszpasterski

Karol Porwich/Niedziela

Trwa dla ludzi Kościoła czas próby. Z czołówek gazet i z ekranów nie schodzi sprawa skandali i krytyki nacelowanej na wspólnotę Kościoła. Jedne zarzuty są słuszne i trzeba się za nie uderzyć w piersi, inne, bardzo czytelnie, mają jeden cel – osłabić Kościół, jego misję i nauczanie. Siłą rzeczy ma to ogromny wpływ na duszpasterstwo. Pewnie będziemy tego doświadczać w grupach liturgicznej służby ołtarza, w ruchach i stowarzyszeniach młodzieżowych, w duszpasterstwie dzieci oraz w liczbie i jakości powołań kapłańskich. Z pewnością podetnie to skrzydła wielu duszpasterzom – jeśli nie osłabi w gorliwości, to przysporzy lęku przed osądzeniem i reakcją mediów.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do rektorów i formatorów seminariów duchownych: formacja potrzebuje prawdy serca

2023-02-07 17:39

[ TEMATY ]

seminarium

Bożena Sztajner/Niedziela

W formacji chodzi o to, żebyśmy odkryli prawdę serca, a nie zatrzymywali się tylko na zewnętrznych gestach - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy seminaryjnej w Kaliszu w drugim dniu Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP.

W homilii celebrans podkreślał, że formacja wymaga całościowego spojrzenia na konkretnego człowieka. - Trzeba nam widzieć konkretnego człowieka z całą jego historią, z całym obdarowaniem, z całą słabością. My nie formujemy idei o człowieku, tylko konkretne osoby. Uważajmy na to, żeby nie uogólniać, ale żeby widzieć konkretnego człowieka, mieć do niego szacunek i pokornie mu towarzyszyć – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję