Reklama

Niedziela Małopolska

Jej posłannictwo trwa

Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to dzieło Boże, że św. Siostra Faustyna przez to dzieło nadal prowadzi swoją misję – powiedziała s. Elżbieta Siepak w czasie jubileuszu Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”.

Niedziela małopolska 12/2021, str. VII

[ TEMATY ]

św. Faustyna

Maria Fortuna-Sudor

Ogromnie dziękujemy Bogu, że mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. Siostrę Faustynę – powiedziała m. Petra Kowalczyk

Ogromnie dziękujemy Bogu, że mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. Siostrę Faustynę – powiedziała m. Petra Kowalczyk

Kustosz łagiewnickiego sanktuarium ks. Zbigniew Bielas, rozpoczynając Mszę św. dziękczynną za dar stowarzyszenia, przypomniał: – Dokładnie 25 lat temu, 6 marca 1996 r. metropolita krakowski ks. kard. Franciszek Macharski erygował Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Łączy ono kapłanów, osoby konsekrowane i świeckie, które pragną żyć orędziem Miłosierdzia Bożego. Oto dziś przeżywamy ten piękny, srebrny jubileusz w bazylice Bożego Miłosierdzia, gdzie 17 sierpnia 2002 r. św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

Hymn dziękczynienia

Mszy św. przewodniczył bp Jan Zając, który w czasie homilii powiedział m.in.: – Śpiewamy hymn dziękczynienia Bogu bogatemu w miłosierdzie za dzieło, które jest kontynuacją posłannictwa pierwszej apostołki miłosierdzia św. Siostry Faustyny. Nawiązując do przypowieści o synu marnotrawnym, podkreślił, że ważnym zadaniem dla apostołów miłosierdzia, na kolejne etapy pracy, jest również przeżywanie radości ojca z nawrócenia syna. Nauczał: – Doświadczamy przecież wyzwolenia z grzechów. Czas pokuty to jest spotkanie z żywym Bogiem, pełniejsze otwarcie się na Niego. I to jest źródło radości, pogoda ducha, pocieszenie…

Za dar wspólnej modlitwy podziękowała zebranym s. Miriam Janiec. Przewodnicząca Stowarzyszenia „Faustinum” podkreśliła: – Z naszych serc płynie modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za każdego członka i wolontariusza naszego stowarzyszenia, za kapłanów zaangażowanych w formację oraz siostry posługujące w „Faustinum” od początku jego istnienia. Dziękujemy miłosiernemu Bogu za wszelkie dobro, które On dokonał w nas i przez nas podczas tych minionych lat.

Spadkobierczynie

 – Ten jubileusz to jest ogromna radość dla całej naszej wspólnoty zakonnej – wyznała z kolei przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia matka Petra Kowalczyk. I dodała: – Ogromnie dziękujemy Bogu za to, że niejako w pierwszej linii mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. siostrę Faustynę. A zwracając się do osób świeckich w stowarzyszeniu, przekonywała: – Bardzo jesteście potrzebni Panu Jezusowi. On was kształtuje i przez was chce objawiać obraz miłosierdzia, Swoje oblicze, Swoje serce, w waszych rodzinach, tam gdzie żyjecie…

Reklama

Zarząd przyznał tytuły członka honorowego s. Elżbiecie Siepak, pierwszej przewodniczącej stowarzyszenia, i o. Markowi Wójtowiczowi, jezuicie, od 2001 r. opiekunowi duchowemu „Faustinum”, który, przyjmując wyróżnienie, zaznaczył, że ceni w stowarzyszeniu m.in. pogłębioną formację biblijną. Podkreślił: – Nie byłoby tego dzieła bez sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, bez ich pracy, ogromnego zaangażowania, oczywiście, z pomocą osób świeckich i kapłanów.

– Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to dzieło Boże, że św. Siostra Faustyna przez to dzieło nadal prowadzi swoją misję, jak zapowiedziała, że jej posłannictwo nie skończy się z jej śmiercią, ale się zacznie – stwierdziła z kolei s. Siepak. Wspominała: – Już w pierwszych latach widzieliśmy, że jest to dzieło Boże, pomimo naszych różnych słabości i ograniczeń, Pan utwierdzał je niezwykłymi czynami, cudami, znakami.

2021-03-16 11:05

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przekazała światu orędzie Miłosierdzia Bożego

Niedziela kielecka 18/2017, str. 4-5

[ TEMATY ]

parafia

patron

św. Faustyna

W.D.

Św. Siostra Faustyna – obraz z ołtarza głównego

Św. Siostra Faustyna – obraz z ołtarza głównego

Św. Siostrze Faustynie dedykowane są jedynie dwa kościoły w diecezji kieleckiej. Oprócz Szczukowic, jej wezwanie nosi świątynia w Kłucku koło Grzymałkowa. Niewielka wspólnota cieszy się, że Apostołka Bożego Miłosierdzia patronuje ich kościołowi parafialnemu od 1996 roku

Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła Miłosierdzia Bożego – brzmi napis na relikwiarzu z relikwiami świętej, który przechowywany jest w kościele w Kłucku. Ufundował go darczyńca spoza parafii. Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny wspominał ks. Stanisław Jaworski, były proboszcz, który w Kłucku pracował przez czternaście lat. – O relikwie parafia poprosiła klasztor Sióstr Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Kiedy prośba została rozpatrzona pomyślnie, wtedy grupa parafialna z proboszczem udała się na pielgrzymkę do sanktuarium po relikwie. Tuż po niej nastąpiło ich uroczyste wprowadzenie do kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Dulcissima 4 You

2023-02-07 08:48

Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej

S. M. Dulcissima Hoffmann

S. M. Dulcissima Hoffmann

Dziś 113. urodziny Dulcissimy Hoffmann – kandydatki na ołtarze ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Choć żyła tylko 26 lat, ofiarowała siebie, by „uratować wiele dusz”. Do dziś za jej wstawiennictwem dzieje się wiele uzdrowień, poczynają się dzieci. 11 lutego – w Dzień Chorego – w katedrze wrocławskiej zostanie odsłonięta wystawa „Mam na imię Dulcissima”

W 2019 roku zakończył się w Raciborzu Brzeziu diecezjalny etap jej procesu beatyfikacyjnego. – Chcemy zaprezentować wystawę o niej w miejscach, które są w pewien sposób z nią związane. A tu rozpoczęło się jej życie zakonne. We Wrocławiu rozpoczęła formację zakonną, tu jest kolebka naszego zgromadzenia, tu też żył założyciel ks. Jan Schneider – wyjaśnia s. Małgorzata Cur ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która zajmuje się popularyzacją postaci s. Dulcissimy i jej izbą pamięci w Brzeziu.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję