Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

W intencji Kościoła i Ojczyzny

14 lutego w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej rozpoczęła się czterdziesto-dniowa modlitwa połączona z postem za Ojczyznę i Kościół w Polsce. Jest to kolejna już akcja modlitewna.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 9/2021, str. VI

[ TEMATY ]

modlitwa

ojczyzna

Joanna Ferens

Kościół parafialny w Łukowej

Kościół parafialny w Łukowej

Chcemy się modlić za Kościół i wszystkich naszych rodaków – informuje ks. Marcin Dańków. – Każdego dnia widzimy, co się dzieje w kraju w różnych sprawach życia codziennego, a najlepsze, co możemy z tym zrobić, to po prostu włączyć się w modlitwę, konkretne uczynki miłosierdzia i post w intencji Kościoła w Polsce i wszystkich rodaków. W tej akcji może wziąć udział każdy, kto tylko chce poświęcić swój czas i siły, a także duchowe zaangażowanie. Wystarczy wyznaczyć sobie jeden dzień w Wielkim Poście i tego dnia modlić się, pościć i przyjąć Komunię św. – wyjaśniał.

Modlitwa zamiast narzekania

Hasłem łukowskiej akcji modlitewnej są słowa: „Narzekanie nic nie zmieni”. Skąd pomysł na taki motyw przewodni – tłumaczy ksiądz proboszcz Waldemar Kostrubiec: Od 4 lat, przynajmniej dwa razy w roku, w czasie Adwentu i Wielkiego Postu, organizujemy taką akcję modlitewną. I wszystkie te akcje łączy hasło: „Narzekanie nic nie zmieni”. Nie da się ukryć, że jesteśmy ludźmi, którzy ciągle narzekają. Gdzie by człowiek nie poszedł, to pojawia się mało optymistycznych wieści, a wciąż słychać narzekania, pretensje, ciągle mamy do kogoś jakiś żal, często nawet i do siebie. Stąd też przyświeca nam takie hasło, że to narzekanie i biadolenie nic nie zmieni. Dlatego trzeba coś z tym zrobić, więc chcemy zaprosić wszystkich do działania, które może coś zmienić, czyli do modlitwy, postu i dobrych uczynków – powiedział.

Być wolnymi

– Post to wyjątkowa forma modlitwy, która prowadzi nas do wolności w Bogu – dodaje ks. Marcin Dańków. – Wielki Post jest czasem, kiedy człowiek w szczególny sposób może doświadczyć samego siebie. Może to zrobić właśnie poprzez odmówienie sobie jakichś drobnych przyjemności, pokarmu, czy elementów rzeczywistości, w której żyjemy. Wtedy człowiek wchodzi na wyższy poziom swojego życia, odnawia swojego ducha, a dziś często jesteśmy zniewoleni przez wiele rzeczy. Post pięknie pokazuje naszą chrześcijańską głębię, dotyka religijności, relacji z Panem Bogiem i wolności człowieka – wskazał.

Reklama

Każdy może się włączyć

Ks. Waldemar Kostrubiec wyjaśnia, w jaki sposób można zgłosić swoją chęć przyłączenia się do akcji.

Post pięknie pokazuje naszą chrześcijańską głębię, dotyka religijności, relacji z Panem Bogiem i wolności człowieka.

Podziel się cytatem

– Przygotowaliśmy specjalne obrazki, na których są wypisane daty. Osoby chętne dzięki temu wiedzą, w którym dniu mają podjąć post i modlitwę w intencji Ojczyzny i Kościoła, a także przyjąć Komunię św. tego dnia lub w najbliższą niedzielę. Czekamy na wszystkich z otwartymi ramionami, obrazki można pobrać w zakrystii w kościele parafialnym i kościołach filialnych – wyjaśniał.

Przez 40 dni Wielkiego Postu każdego dnia inna osoba ofiaruje Komunię św., post o chlebie i wodzie i modlitwę w intencji Ojczyzny i Kościoła. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parafii: lukowa.parafia.info.pl .

2021-02-23 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Tomasik zachęca do modlitwy różańcowej w intencji pokoju i Polski

[ TEMATY ]

biskup

modlitwa

Polska

ojczyzna

Przemysław Goławski, golawski.net/ pl.wikipedia.org

Do modlitwy różańcowej w intencji Polski i pokoju na świecie zachęca wiernych biskup Henryk Tomasik. W szczególny sposób prośba została skierowana do kółek różańcowych, członków ruchów, stowarzyszeń, grup apostolskich i pozostałych wspólnot w parafiach. Ordynariusz radomski zachęcił też do licznego uczestnictwa w nabożeństwach październikowych.

- Proszę was, drodzy siostry i bracia o odmówienie codziennie przynajmniej jednej tajemnicy różańca w intencji naszej Ojczyzny, aby Polska była wierna Chrystusowi, Ewangelii i Krzyżowi. Proszę o modlitwę w tej intencji, aby Polacy lepiej poznali Chrystusa, bardziej pokochali Chrystusa i odważnie wyznawali Chrystusa w życiu codziennym; aby Ewangelia rzeczywiście kształtowała moralność każdego, kto nosi zaszczytne imię "chrześcijanin" a nasze decyzje i wybory były zgodne z oczekiwaniami Chrystusa. Zachęcam do wielkiej modlitwy o pokój - napisał biskup radomski w odezwie do wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI przyjął laureatów Nagrody Ratzingera

2022-12-01 21:38

Włodzimierz Rędzioch

Dziś po południu, w czwartek 1 grudnia, papież-senior Benedykt XVI przyjął w klasztorze „Mater Ecclesiae”dwie osobistości uhonorowane dziś rano przez papieża Franciszka Nagrodą Ratzingera: francuskiego biblistę o. Michela Fédou, jezuitę oraz amerykańskiego prawnika pochodzenia żydowskiego prof. Josepha Weilera, którym towarzyszył prezes Fundacji Ratzingera ks. Federico Lombardi SJ.

Podczas spotkania, jak podaje Fundacja, w którym uczestniczył abp Georg Gänswein, obaj naukowcy mogli porozmawiać z Benedyktem XVI i wyjaśnić mu swoją pracę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję