Reklama

Niedziela Legnicka

Nieustanny Różaniec w intencji zakończenia pandemii

Krzeszowskie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej to szczególne miejsce, gdzie rozwija się modlitwa różańcowa.

Niedziela legnicka 9/2021, str. VI

[ TEMATY ]

różaniec

Ks. Waldemar Wesołowski

Ks. Marian Kopko jest diecezjalnym moderatorem Żywego Różańca

Ks. Marian Kopko jest diecezjalnym moderatorem Żywego Różańca

Każdego roku do tronu Matki Bożej pielgrzymują tysiące wiernych, zwłaszcza w I sobotę października, na doroczne spotkanie Żywego Różańca.

Moderator

Diecezjalnym moderatorem wspólnoty jest kustosz krzeszowski ks. Marian Kopko. – Nie wypuszczam różańca z rąk, towarzyszy mi już od lat. Wiem, że jest w nim wielka siła – podkreśla. Każdego roku pielgrzymi przybywający do Matki Bożej dzielą się swoimi świadectwami mocy Różańca. Przed ikoną Matki Bożej zostawiają swoje podziękowania i prośby.

Nieustanny Różaniec

Już od 2016 r. w Krzeszowie, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które obchodzone jest jako Dzień Świętości Życia, zapoczątkowany został nieustanny Różaniec. Przez cały rok o wyznaczonej godzinie zanoszona jest modlitwa różańcowa w ważnych dla Kościoła i Ojczyzny intencjach.

Nieustanny Różaniec to swojego rodzaju sztafeta osób podejmujących kolejno modlitwę różańcową przez godzinę w tygodniu. W ten sposób podtrzymywana jest nieprzerwana modlitwa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Zatem każda godzina dnia wypełniona jest modlitwą różańcową. Dzięki tej inicjatywie powstała niezwykła wspólnota osób, zanosząca zgodnie prośby i błagania. – Można wybrać dowolne tajemnice różańcowe i modlić się w każdym miejscu i tam, gdzie jesteśmy. Obecnie do wspólnoty należy 366 osób ze 125 miejscowości i 4 krajów – mówi ks. Kopko.

Na stronie sanktuarium została stworzona specjalna zakładka, poświęcona nieustannemu Różańcowi, gdzie znajdziemy również kalendarz modlitwy z informacjami o osobach, które zadeklarowały w niej swój udział.

O ustanie pandemii

Do intencji, które towarzyszą wiernym podczas modlitwy, została dołączona jeszcze jedna: o ustanie pandemii.

Do wspólnoty należy 366 osób ze 125 miejscowości i 4 krajów.

Podziel się cytatem

– Serdecznie zachęcamy do tego modlitewnego szturmu do nieba przez wstawiennictwo Matki Bożej. W modlitwie powierzajmy intencje: o zatrzymanie epidemii na świecie, o zdrowie i wytrwanie w cierpieniu dla wszystkich, których dotknęła ta choroba, o opiekę duchową dla służby medycznej, o pokój wewnętrzny dla wszystkich rodzin, pamięcią modlitewną otaczamy osoby, które odeszły do Pana – podkreśla ksiądz kustosz.

Reklama

Czas pandemii sprawił, że wielu z nas pozostaje długi czas w domach. – Marnujemy wiele czasu i sił na różne troski, lęki, obawy. Wiele czasu spędzamy przed telewizorem. Wielu z nas korzysta z dyspensy udzielonej przez biskupa i nie uczestniczy w liturgii w kościele, zatem tym bardziej warto wziąć różaniec do ręki i tak wykorzystać ten czas. A jeden Różaniec to tylko 15-20 minut. Gdybyśmy wszystkie tajemnice spletli w codzienny modlitewny wieniec, to byłaby to odpowiedź na pragnienie Jezusa z Ogrójca: „Czuwajcie i módlcie się” – zauważa ks. Kopko.

Jak się włączyć?

Aby zostać członkiem nieustannego Różańca przy krzeszowskim sanktuarium wystarczy zadeklarować chęć włączenia się do niego. Można to uczynić pisemnie, telefonicznie lub mailowo. Wybieramy sobie godzinę modlitwy raz w tygodniu. Mogą w niej uczestniczyć osoby z całej Polski, również z zagranicy.

Więcej informacji znajdziemy na stronie sanktuarium: www.opactwo.eu.

2021-02-23 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaprzyjaźnieni z Różańcem

Niedziela świdnicka 40/2021, str. I

[ TEMATY ]

różaniec

październik

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Uczniowie klasy II Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy przez cały październik na katechezie modlą się cząstką Różańca

Uczniowie klasy II Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy przez cały październik na katechezie modlą się cząstką Różańca

Rozpoczęliśmy październik, miesiąc w którym Kościół szczególnie zachęca do modlitwy różańcowej. W wielu parafiach rodzą się dobre inicjatywy związane z tą modlitwą.

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo się modlić. Wielu osobom brakuje codziennej modlitwy, trudno o wyciszenie, skupienie, czy koncentrację. A przecież Kościół zachęca nas do modlitwy, zwłaszcza różańcowej, która określana jest skarbem duchowym. Wielu jest takich, którzy gardzą tą modlitwą, mówiąc, że jest „nudnym klepaniem”. To dowodzi tego, iż nie odkryli oni jeszcze wielkiej głębi, jaka się w nim kryje. Różaniec jest modlitwą prostą, idealną dla każdego. Nawet jeśli trudno nam zebrać myśli, to warto sięgnąć po różaniec, który jest prawdziwą szkołą modlitwy i medytacji.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Grecja

Krzysztof Kwaśniewicz/pl.wikipedia.org

Polski arcybiskup Jan Romeo Pawłowski został nuncjuszem apostolskim w Grecji. Papieską nominację ogłosiło dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 roku w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1985-1987 pracował jako wikariusz w parafii farnej w Bydgoszczy, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza ówczesnego wikariusza biskupiego dla Bydgoszczy biskupa Jana Wiktora Nowaka. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: kolejny kapłan porwany przez rosyjskich żołdaków

2022-12-01 21:14

Karol Porwich/Niedziela

Nowy biskup pomocniczy egzarchatu donieckiego Maksym Ryabukha powiedział włoskiej telewizji katolickiej Tv2000, że ks. Oleksandr, młody proboszcz z Melitopola, został schwytany w swoim kościele i wywieziony w nieznane miejsce. Według najnowszych rekonstrukcji ksiądz został wypędzony z terenów okupowanych i znajduje się obecnie na Zaporożu

„Po odprawieniu Mszy św. do parafii weszli jacyś rosyjscy żołnierze i pogardziwszy katolikami, modlitwą i ich byciem razem, pojmali i wywieźli w nieznane miejsce ks. Ołeksandra Bogomaza, młodego proboszcza z Melitopola” – powiedział biskup-nominat. Jest to trzeci kapłan katolicki aresztowany w ciągu kilku dni przez rosyjskie wojsko bez postawienia zarzutów. Ks. Oleksandr został wzięty siłą w swoim kościele, na oczach skamieniałych wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję