Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się pierwszy w naszym mieście musical o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 39/2020, str. IV

[ TEMATY ]

oratorium

100 lecie urodzin JP II

Aneta Dobropolska

Parafialne oratorium tętni życiem – wspólna fotografia

Parafialne oratorium tętni życiem – wspólna fotografia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Musical Będziesz święty zostanie zaprezentowany 11 października br. o godz. 15.30. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia przypada XX Dzień Papieski, który w Dębnie jest wyjątkowo przeżywany już po raz szósty.

Organizatorami tego wielkiego dzieła są: parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Poradnictwo rodzinne, które działa w parafii, Prywatna Szkoła Muzyczna Łukasz Koźlik w Dębnie i Prywatna Szkoła Muzyczna Michał Sobczyński z Kostrzyna nad Odrą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pod okiem profesjonalistów

W lipcu w salezjańskim oratorium odbyły się 2 castingi, podczas których profesjonalne jury zakwalifikowało do musicalu osoby, które chcą rozwijać artystyczne pasje aktorskie, wokalne, muzyczne i taneczne. Jest to inicjatywa, która ma na celu integrację dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta i okolic.

Chcemy opowiedzieć muzycznie o dzieciństwie i młodości wielkiego, świętego Polaka i przekazać widzom, że bycie wielkim i świętym jest możliwe dla każdego z nas. Autorski scenariusz napisała p. Pauline Lemańska, która jest jednocześnie reżyserem tego wyjątkowego spektaklu. Pod okiem profesjonalnej kadry instruktorów (p. Aneta Czaplińska, p. Aneta Dobropolska, p. Zuzanna Cichoszewska i p. Łukasz Koźlik), na czele której stoi właśnie p. Lemańska, każdy uczestnik może się wykazać kreatywnością oraz rozwinąć swój indywidualny talent i umiejętności.

„Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi”. św. Jan Paweł II

Podziel się cytatem

Reklama

W sobotę 18 lipca odbyło się spotkanie organizacyjne. Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, którą poprowadził proboszcz naszej parafii ks. dziek. Henryk Łącki. Potem pracowaliśmy już w grupach, ponieważ w musicalu weźmie udział ponad 50 osób. Profesjonalne warsztaty wciąż się odbywają w parafialnym oratorium.

Żywy pomnik

Święty Jan Paweł II mawiał: „Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi”. Chcemy wsłuchać się w te słowa i pozostawić kolejnym pokoleniom wiedzę o tym wielkim człowieku i jego życiu. Dlatego podczas warsztatów poznaliśmy jeszcze dokładniej historię Karola Wojtyły, jego rodziców, brata, siostrę, koleżanki, kolegów, przyjaciół, zdolności w szkole, zamiłowanie do sztuki aktorskiej i do śpiewu oraz talent sportowy.

Dzieci, młodzież i dorośli z Dębna i okolic zaangażowali się bardzo mocno w to dzieło muzyczne. Nasze parafialne oratorium tętni życiem. Jesteśmy pod wrażeniem, że zarówno młodsi, jak i starsi artyści stają na wysokości zadania. Polecamy modlitwie uczestników i instruktorów.

2020-09-23 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bosko na wakacjach

Wakacje to czas wypoczynku, wyjazdów, podróży. Jednak nie wszystkie dzieci mają taką możliwość. Część z nich zostaje w swoim miejscu zamieszkania. Właśnie z myślą o nich przygotowywana jest oferta kolonii i półkolonii. Od lat taki wypoczynek organizowany jest w Oratorium Świętokrzyskim im. św. Jana Bosko w Kielcach przy parafii Świętego Krzyża

Odwiedzając Oratorium miałem nadzieję, że zobaczę ruch, usłyszę harmider, i radosny śmiech dzieci, zdziwiłem się że jest zupełnie cicho. Gdzie wszystkie dzieci? Gdzie opiekunowie? Na wyjeździe? Skończyły się zajęcia? Otóż nie, jak się okazało wszyscy byli na pierwszym piętrze budynku w kaplicy, na Mszy św. której przewodniczył ks. Krzysztof Pyzik, dyrektor Oratorium. Gdy tylko skończyła się Eucharystia, zaczęło się. Oratorium ożyło, a nawet, rzekłbym, rozpętała się burza radości. – Zaraz będą zawody z mydłem! – informowały wolontariuszki. – Co z tym mydłem? – pytały zaciekawione dzieci. – Ustawiamy się w trzech szeregach, każda grupa w jednym rządku. – Adaś zostaw to mydło, musi się namoczyć! No zostaw, to nie do mycia! W trzech kubłach pełnych wody pływały mydła. Gdy się namoczyły, na dany znak dzieci miały rzucać do siebie kostki mydła i łapać je w locie, jeśli upadło, rywalizacja została przerywana. Trzy, dwa, jeden, start… Mydła poszły w ruch. Dzieci dokonywały cudów zręczności, łapiąc mokre ślizgające się mydło, które uciekało z dłoni, i za nic nie chciało się zatrzymać. Krzyki, śmiech i doping wypełniły cały przykościelny plac. Emocje dochodziły do zenitu. – O tam upadło im mydło – wskazywali rywale. – Stop, koniec, liczymy, ile dzieci przechwyciło mydło – podliczało grono sędziowskie. Kolejna konkurencja. – Będziemy teraz rzucać do siebie jajkami! – OOO – i jęk zawodu napełnił cały plac. – To się nie uda! To niemożliwe! – Cisza, cisza!!! Niestety młodych sportowców nie dało się uciszyć, aż do czasu gdy jeden z opiekunów głośno oznajmił: – Chcę powiedzieć kilka słów! – na to wszystkie dzieci zgodnie odpowiedziały: – My słuchamy, a ty mów! I gdy zapanowała cisza, dzieci usłyszały, na czym polega kolejna konkurencja. Znowu krzyki, emocje, doping i jajka fruwające w powietrzu, i jak się można łatwo domyśleć, nie wszystkie dotarły do końca drużyny. Szybko zostały usunięte z rozgrzanego asfaltu. – A teraz, kolejna konkurencja!
CZYTAJ DALEJ

Pięć telewizji zainteresowanych transmisją debaty Trzaskowski - Nawrocki

2025-04-09 14:43

[ TEMATY ]

debata

debata prezydencka

Adobe Stock

TVP, TVN24, Polsat News, TV Republika i telewizja wPolsce24 chcą transmitować w piątek debatę między prowadzącymi w sondażach kandydatami na prezydenta: Rafałem Trzaskowskim a Karolem Nawrockim.

Debatę, która miałaby się odbyć w najbliższy piątek 11 kwietnia o godz. 20 w Końskich (Świętokrzyskie), zaproponował w środę kandydat KO Rafał Trzaskowski popieranemu przez PiS Karolowi Nawrockiemu.
CZYTAJ DALEJ

Prezydium KEP odpowiedziało na pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

2025-04-09 18:13

[ TEMATY ]

episkopat

episkopat Polski

Karol Porwich/Niedziela

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski skierowało kolejne pismo do Prezesa Rady Ministrów dotyczące odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej, przesłany do Premiera Donalda Tuska 17 lutego br.

24 marca br. Prezydium KEP otrzymało odpowiedź na wniosek złożony 17 lutego br. do Prezesa Rady Ministrów, w którym członkowie Prezydium KEP zawarli m.in. pytanie, dlaczego dotychczas nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw wyrok Trybunału Konstytucyjnego RP z dnia 27 listopada 2024 r., stwierdzający nielegalność a zarazem niekonstytucyjność w całości, ze względów formalnych, rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 26 lipca 2024 r.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję