Reklama

Niedziela Lubelska

Ukryty skarb

– Niech wszyscy ludzie widzą wasze promieniujące Bożym światłem życie, pełne miłości i ofiarnej pracy – powiedział w Dniu Życia Konsekrowanego abp Stanisław Budzik. Wówczas jeszcze nikt nie przypuszczał, że życzenie skierowane do sióstr i braci tak szybko nabierze nowego znaczenia.

Niedziela Ogólnopolska 18/2020, str. 52

[ TEMATY ]

pomoc

Paweł Wysoki

Siostra Urszula Kupczyk prowadzi w szkole koło misyjne

Siostra Urszula Kupczyk prowadzi w szkole
koło misyjne

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W archidiecezji lubelskiej mieszka i pracuje ok. 550 sióstr, 200 kapłanów zakonnych i 30 braci. Codziennie przez modlitwę i rozwijanie charyzmatów wędrują drogami świętości, dając światu świadectwo ufnego oddania się Bogu. Wiodą ciche i skromne życie, a jednak dokonują wielkich rzeczy. Nie inaczej jest w dobie epidemii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-04-28 12:24

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 18/2020 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inicjatywa „Pomoc szyta na miarę” działa prężnie

[ TEMATY ]

pomoc

koronawirus

maseczki ochronne

Archiwum Zespołu Śląsk

Trwa akcja „Pomoc szyta na miarę”, która ma być wsparciem zarówno dla przedsiębiorstw społecznych, jak i placówek potrzebujących maseczek ochronnych. Do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie dotarła już pierwsza partia maseczek wykonanych w ramach inicjatywy.

Akcja zaktywizowała pięć społecznych małopolskich firm, które mają za zadanie uszyć do końca kwietnia 12,5 tys. wielorazowych maseczek higienicznych. Dzięki temu osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, które w nich pracują, mogą utrzymać swoje miejsca pracy.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Największe kłamstwo o szczęściu

2026-01-30 13:21

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Materiał prasowy

Wschodnia przypowieść o sułtanie, którego mogła uratować jedynie „koszula człowieka szczęśliwego”, wprowadza nas w mądrość zawartą w Ewangelii. Nie chodzi o idealizowanie niedostatku, lecz o uważność, wdzięczność i zaufanie, które pozwalają zobaczyć sens mimo strat i niepewności. To propozycja nowej perspektywy - by szukać szczęścia nie tyle w kolejnych nabytych warstwach, ile w tym, co pozostaje – nawet gdy wszystko inne odpadnie.

Edward Rickenbacker, pionier lotnictwa i bohater wojenny, przez 24 dni dryfował na Pacyfiku z kilkoma towarzyszami po awaryjnym wodowaniu. Przeżyli dzięki prostym, wręcz skrajnym środkom i codziennej modlitwie: łapali deszcz do ubrań, jedli przypadkowo złapaną mewę, z jej wnętrzności zrobili przynętę na ryby. Po latach Rickenbacker mówił, że dopiero gdy człowiekowi pozostaje samo życie, uczy się właściwego stosunku do rzeczy. Co piątek karmił mewy na wybrzeżu – gestem wdzięczności za ocalenie.
CZYTAJ DALEJ

Bp Buzun po spotkaniu z Papieżem: to ważna relacja dla biskupa

2026-01-31 17:01

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

bp Łukasz Buzun

Vatican Media

Biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej przybył do Rzymu wraz z pielgrzymką z Kalisza i miał okazję bezpośrednio porozmawiać z Leonem XIV. Taka bezpośrednia relacja z Papieżem jest bardzo ważna dla każdego, a dla biskupa w sposób szczególny – powiedział Vatican News bp Buzun.

Po środowej audiencji generalnej bp Łukasz Buzun, który przybył z pielgrzymką z diecezji kaliskiej, porozmawiał przez chwilę z Papieżem. „Mogłem zamienić kilka słów z Ojcem Świętym” – mówi Vatican News, bp Buzun. „Powiedziałem skąd jestem, ale także nadmieniłem, że skończyłem seminarium na terenie parafii ojców augustianów w Krakowie, przy kościele św. Katarzyny. Ojciec Święty bardzo się ucieszył” – opowiada biskup, nawiązując do faktu, że Papież jest augustianinem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję