Reklama

Niedziela Przemyska

Wojownicy Maryi

Blisko 2 700 osób przybyło do Legionowa na Ogólnopolskie Otwarte Spotkanie Wojowników Maryi. Wybrzmiała siła męskiej modlitwy pod sztandarem Maryi.

Niedziela przemyska 5/2020, str. V

[ TEMATY ]

spotkanie

męskość

Wojownicy Maryi

Legionowo

Dariusz Lasek

Spotkanie Wojowników Maryi odbyło się w tym roku w Legionowie

Spotkanie Wojowników Maryi odbyło się w tym roku w Legionowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Eucharystia, adoracja, Różaniec, konferencje, spotkania, świadectwa i głęboki pokój w sercach, to charakterystyczne dla spotkań Wojowników Maryi. Świadectwa m.in. Piotra i Pawła z zespołu Wyrwani z Niewoli rozruszały uczestników rytmami i tekstami chwalącymi Boga. Tematem spotkania, które prowadził ks. Dominik Chmielewski, było: Jak być bohaterem dla swojej córki. Na spotkanie przybyło wielu ojców z córkami, z całej Polski i wielu miejsc Europy.

Podczas pobytu w Legionowie, co trzeba podkreślić, panowała podniosła i radosna atmosfera. Na Eucharystii wielkie skupienie i wyciszenie, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, którą prowadził ks. Dominik Chmielewski, 2 700 osób klęczało albo adorowało Pana Jezusa, leżąc krzyżem! Tylu mężczyzn na kolanach! Trudno sobie to wyobrazić, ale wzruszenie i łzy było widać na twardych męskich policzkach, gdy w obecności Pana Jezusa wielu z nich jednało się ze swoimi dziećmi, przepraszając za błędy. Także córki przepraszały, ale też wybaczały ojcowskie zaniedbania. W obecności Jezusa, który mówi, że trzeba przebaczać nie siedem, a siedemdziesiąt siedem razy – falami wylewała się miłość i przebaczenie, tego co do tej pory nieprzebaczone.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Trudno opisać w słowach, ale tak to mniej więcej wyglądało, takie postawy to wynik walki z samym sobą, bo prawdziwy wojownik walczy ze swoim grzechem i słabością, walczy o swoją rodzinę, o Bożą relację w niej, i choć ta postawa nie ma nic wspólnego z obrazem mężczyzny, jaki forsuje świat, to jednak jest prawdziwe męstwo.

Prawdziwy wojownik walczy ze swoim grzechem i słabością, walczy o swoją rodzinę.

Podziel się cytatem

Spotkanie Wojowników Maryi to także niezapomniane doświadczenie wspólnej, męskiej modlitwy różańcowej, to okazja do osobistego spotkania i dzielenia się. Tam, w tym zebraniu ludzi, gdzie w centrum jest Bóg, nikogo nie dziwił widok tysięcy mężczyzn z emblematem Maryi na koszulkach, z różańcem wysoko uniesionym w górze i z wyśpiewanym pierwszym hymnem Rzeczpospolitej – Bogurodzicą. Warto wspomnieć, że od września ubiegłego roku w Przemyślu istnieje formacja regionalna Wojowników Maryi, która działa przy Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Przemyślu. Dlatego też z Przemyśla do Legionowa organizowane są wyjazdy autokarowe na Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Wojowników Maryi. Także i tym razem na spotkanie do Legionowa wybrało się wielu mężczyzn, m.in. przedstawicieli Męskiego Różańca w Przemyślu, oraz kandydatów na Wojowników Maryi z Przemyśla i Rzeszowa. Kolejne Spotkanie ogólnopolskie Wojowników Maryi odbędzie się już 8 lutego w Warszawie, na które chętnych już teraz serdecznie zapraszamy.

W tym miejscu warto wyjaśnić, że formacja Wojowników Maryi i Męski Różaniec to dwa oddzielne dzieła. Jednak wzajemnie przenikające się i uzupełniające, bowiem oba łączy szczególna cześć i miłość do Maryi, a właściwe do Jezusa przez Maryję. Część mężczyzn z Męskiego Różańca w Przemyślu zapragnęła formować się w szkole Maryi, pogłębić swoją przyjaźń z Maryją, aż do Jej oddania, ofiarowania się. Dlatego mężczyźni często łączą uczestnictwo w obu dziełach i za to chwała Panu.

2020-01-28 11:31

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wojownicy Maryi

Niedziela podlaska 38/2020, str. I

[ TEMATY ]

Drohiczyn

Wojownicy Maryi

Archiwum al. Piotra Zdzieborskiego

Jak zostać wojownikiem Maryi, dowiedzieli się licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania

Jak zostać wojownikiem Maryi, dowiedzieli się licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania

Mężczyźni z różnych części naszej diecezji i spoza jej granic zgromadzili się 5 września w Drohiczynie, aby przez ponad pięć godzin trwać we wspólnocie, na modlitwie, w nauce Apostołów i łamaniu chleba.

Na zaproszenie odpowiedział duchowy opiekun wspólnoty Wojownicy Maryi ks. Dominik Chmielewski SDB, który prosto z Jasnej Góry przybył, aby wspólnie z kapłanami, klerykami, a przede wszystkim z wojownikami modlić się i prosić o nowe wspólnoty, które zakorzenione w Jezusie, zakochane w Eucharystii i oddane Maryi będą dla zgaszonego grzechem świata światłem wśród ponurej codzienności.
CZYTAJ DALEJ

Wenezuela: Problemy lokalnego Kościoła po wprowadzeniu stanu wyjątkowego

Władze archidiecezji Merida, na zachodzie Wenezueli, odstąpiły od organizacji we wtorek, w dniu obchodzonego w Kościele Objawienia Pańskiego, popularnej wśród wiernych pielgrzymki do sanktuarium Dzieciątka Jezus w miejscowości Zea. Decyzję swoją uzasadniły obowiązującym od soboty w kraju stanem wyjątkowym.

W wydanym oświadczeniu władze kościelne sprecyzowały, że peregrynacja związana ze świętem Trzech Króli została odwołana w związku z
CZYTAJ DALEJ

Rząd chce zmniejszyć kary za obrazę uczuć religijnych

2026-01-07 12:58

[ TEMATY ]

obraza uczuć

Adobe Stock

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych projekt zmian w Kodeksie karnym prowadzących do usunięcia kary pozbawienia wolności z przepisów dotyczących przestępstwa obrazy uczuć religijnych. - Polska absolutnie nie rezygnuje z ochrony uczuć religijnych i znieważanie wiary będzie nadal karane, ale konieczne jest ujednolicenie prawa polskiego ze standardami europejskimi - uważa minister sprawiedliwości Waldemar Żurek. Zdaniem Instytutu Ordo Iuris, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zmierza jednak do tego, aby prawa wierzących miały mniejszą ochronę niż prawo do krytyki religii.

Planowane zmiany w Kodeksie karnym, w którym zamieszczone są przepisy dotyczące obrazy uczuć religijnych, to konsekwencja wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. ETPC orzekł w sprawie "Rabczewska przeciwko Polsce", uznając, że Polska naruszyła art. 10 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności — prawo do wolności słowa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję