Reklama

Serwis dobrych wiadomości

Świat potrzebuje pozytywnego przekazu. Postanowiliśmy z lawiny złych, negatywnych, szczujących ludzi na siebie i dołujących informacji wyłuskiwać ziarnka dobra. Nie jest łatwo je znaleźć. Zła informacja zawsze lepiej się sprzedaje – ale i zasmuca, czyni świat wypranym z barw, pozbawionym uśmiechu i gestów życzliwości. A przecież świat odarty z dobra nie jest prawdziwy, traci sens. Warto o tym pamiętać. A na dowód, że nie jest z nami tak źle, kilka przykładów.

Mówią, że młodzi tracą wiarę. Że to „Pokolenie A”: areligijne, aspołeczne, amoralne i apatyczne. A tu proszę – do Krakowa na spotkanie „24/7 Serce Dawida” przyjeżdża z całej Polski 2,7 tys. młodych. Spotkanie to nie jest koncertem ani jakimś happeningiem czy inną okazją do zabawy. To konferencja, i to – uwaga – duchowo-teologiczna. 500 wspólnot, ruchów i parafii, 200 wolontariuszy, 10 mówców, 25 panelistów wzięło udział w 16 dyskusjach i wspomnianym forum teologicznym. Do tego 12 zespołów uwielbienia, nieustanna modlitwa i adoracja przez całą dobę.

Nie ulegamy stereotypom i niegodnemu chrześcijanina segregowaniu ludzi. Oto przykład z Gdyni: Emilia Kochańska właśnie podpisała z Teatrem Muzycznym w tym mieście swoją pierwszą umowę o pracę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pani Emilia urodziła się z zespołem Downa. Do jej obowiązków należy: sprawdzanie biletów, wskazywanie miejsc i odpowiadanie na pytania. Gratulujemy i pani Emilii, i dyrekcji teatru. Nie ograniczajmy się jednak do gratulacji – naśladujmy.
Dobro trzeba podawać dalej...

Reklama

Kto się nudzi na emeryturze, niech zainicjuje w swoim otoczeniu akcję wymyśloną przez emerytów z gminy Nowe Warpno. Ci młodzi duchem ludzie postanowili zawalczyć o czystszą planetę. Szyją torby wielokrotnego użytku. Niby nic, ale jak wiadomo, wielkie rzeczy zaczynają się od drobnych spraw. Naśladujmy, nie krytykujmy! „Jesteśmy przygotowani, żeby te torby trafiły do wszystkich sklepów w całej gminie. Torby te będziemy szyli tak długo, aż wyeliminujemy worki plastikowe i staniemy się pierwszą gminą w Polsce, która aktywnie działa dla ekologii” – napisali ambitni seniorzy. Można? Można, trzeba tylko, jak mawia papież Franciszek, wstać z kanapy.

Strażnicy miejscy na co dzień stykają się z ludzką biedą. Jeden z warszawskich funkcjonariuszy tej formacji zaprzyjaźnił się z parą bezdomnych. Dzięki jego zaangażowaniu ludzie ci nie tylko znaleźli zajęcie i dach nad głową, ale także wzięli ślub. Oczywiście, na świadka poprosili strażnika.

Głuchy mężczyzna zaadoptował głuchego psiaka i... nauczył go języka migowego. Niemożliwe? Mężczyzna nauczył szczeniaka reagować na gesty, np. gdy łapie się za ucho, pies szczeka; przy klepnięciu się w nogę psiak przybiega do pana. Mają teraz nawet wspólne konto na Instagramie, na którym można śledzić życie „dwóch niesłyszących chłopaków!”.

2019-11-06 12:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

We władzy… „ekspertów”

Przy okazji pandemii dowiedzieliśmy się, jak nisko upadła nauka i jak mocno została wzięta na smycz przez wielkie koncerny farmaceutyczne.

Wkroczyliśmy w epokę z trudem maskowanej tyranii. Jeszcze mamią nas tym, że obowiązuje ustrój demokratyczny, jeszcze twierdzą, że media służą do informowania i edukacji... ale przecież dobrze już widzimy, co się wyłania z tej dwuletniej mgły. Pysk epoki jest odrażający. Oto ci, którzy posiadają zbyt wiele, postanowili zniewolić ostatecznie tych, którzy posiadają niewiele. Ponieważ tych, którzy niewiele posiadają, jest większość, więc jest to świadoma i bezczelna tyrania mniejszości (i to nikłej) wobec ogromnej masy, która nie ma już zupełnie nic do powiedzenia. Wybory stały się atrapą, za kulisami czają się bowiem ci, którzy sprawiają, że i tak ich rozstrzygnięcia muszą być zgodne z wcześniej przyjętym scenariuszem. Pozorna demokracja państw narodowych została całkowicie wydrążona przez pasożyta finansów. Wielkie korporacje, banki i fundusze poruszane są niewidzialnymi nićmi, które wiodą do ciągle tych samych dłoni. Wielkie pieniądze skupiane są w coraz węższych kręgach i prowadzą na szczyt finansowej piramidy. Tam już nie liczy się sama chęć zysku i posiadania, tam są bowiem ci, których nic już nie limituje – oni mają wszystko i mogą mieć jeszcze więcej, jeśli zechcą. Oni zresztą – po przeczytaniu tego felietonu – uruchomią wszelkie sprężyny, aby jego autor został zupełnie zamilczany lub też przedstawiony w psychiatrycznym świetle. Ogromna koncentracja kapitału sprawia, że posiadający go ludzie przypisują sobie boskie atrybuty. Starają się zapanować nad całą resztą mieszkańców naszej planety, której zasoby zgromadzili w swoich rękach. Gdyby jednak wszystko się wydało, gniew milionów zmiótłby ich z powierzchni ziemi, maskują zatem, kluczą, ukrywają swoje intencje i... konsekwentnie powiększają swoją – niczym niekontrolowaną – władzę. Edukację ustawili tak, że każdy przejaw zdrowego myślenia tępiony jest drwiną, śmiechem, izolacją. Po prostu nie wolno tak myśleć i już! Nie wolno patrzeć im na ręce. Oni mają zarządzać nami jak „Partią Zewnętrzną” z Roku 1984 Orwella, mają mieć wszelkie potencje do podejmowania decyzji ważących na naszym losie.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Papież: zachęcam was do wsłuchania się w wołanie pokrzywdzonych

2021-09-19 17:19

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zachęcam was do wsłuchania się w wołanie pokrzywdzonych – powiedział papież Franciszek w wideoprzesłaniu, które obejrzeli i wysłuchali uczestnicy rozpoczętej dziś w Warszawie międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”. Zorganizowały ją: Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich i Konferencja Episkopatu Polski.

Jej uczestnicy, pochodzący z 20 państw Europy Środkowej i Wschodniej, zastanawiają się „jak Kościół reaguje dziś na kryzys wykorzystywania seksualnego małoletnich ze strony członków Kościoła” oraz w jaki sposób może on dać nań jeszcze bardziej adekwatną odpowiedź „na ten ogromny wstrząs, przed którym stajemy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję