Reklama

Niedziela Wrocławska

Bohaterowie w obrączkach

Nieustannie wielbią Boga

Mamy stacje benzynowe czynne 24/7, sklepy 24/7, a nawet fitness 24/7. Poznajcie Ewę i Marcina Widerów, dzięki którym mamy także Dom Modlitwy Wrocław 24/7

Miałem wtedy 26 lat i byłem gotowy na poważny związek – wspomina Marcin. Para poznała się na rekolekcjach w Wiśle. Był sierpień 1992 r. – To były rekolekcje wspólnoty „Marana Tha” z Zabrza, do której należałem. Zaprosiliśmy na nie wrocławską wspólnotę „Hallelujah”, w której posługiwała Ewa – kontynuuje Marcin. Przyszli małżonkowie od razu wpadli sobie w oko i po rekolekcjach utrzymywali stały kontakt. Po jakimś czasie Ewa zaprosiła Marcina do Wrocławia. – Gdyby nie wiara w Jezusa i posługi we wspólnotach zapewne nie odnaleźlibyśmy siebie i nie stworzylibyśmy naszej rodziny – zaznacza Ewa. Pobrali się w 1993 r. w kościele pw. Opieki św. Józefa na wrocławskim Ołbinie i dziś wspólnie wychowują dwoje dzieci: 15-letnią Agatę i 11-letniego Daniela.

Dom Modlitwy Wrocław 24/7

Reklama

Małżonkowie zamieszkali we Wrocławiu i uczęszczali do jednej ze wspólnot. – Przełomem był 1997 r., kiedy musieliśmy odejść ze wspólnoty. Założyliśmy własny biznes, w który na tyle mocno się zaangażowaliśmy, że zaczęliśmy oddalać się od życia wspólnotowego. Wszystko zmieniło się w 2007 r., kiedy pojechaliśmy do Międzynarodowego Domu Modlitwy w Kansas City w USA, gdzie modlitwa trwa dzień i noc od 20 lat – mówi głowa rodziny. Tam uczyli się, jak zakładać miejsca modlitwy 24/7 i zaraz po powrocie do kraju zabrali się do pracy. – Zaczęliśmy od „Gór Modlitwy”, na których modliliśmy się o to, aby Bóg takie miejsca nieustannej modlitwy w Polsce powołał do życia – zaznacza Ewa. – Nie liczyliśmy na udział wielu osób, ale przybyło ich ponad 50, i to z różnych stron kraju – dodaje. W 2011 r. małżonkowie rozpoczęli codzienną modlitwę we Wrocławiu. Początkowo wynajmowali piwnicę przy ul. Poznańskiej, a od 2013 r. Dom Modlitwy funkcjonuje przy Kanonii 11 na Ostrowie Tumskim. – Wszystko rozpoczyna się od osobistego spotkania z Bogiem na modlitwie, a wszystko inne musi z tej relacji wypływać, mieć w niej swoje źródło. Dlatego tęsknimy za miejscem – konkretnie tutaj, we Wrocławiu – w którym zawsze coś by się działo i każdy mógłby w dowolnej chwili przyjść i zanurzyć się w Bożej Obecności, doznać uzdrowienia. Nasze marzenie realizujemy stopniowo. Na modlitwie trwamy 4 godziny dziennie, a raz w miesiącu robimy dłuższe, kilkunastogodzinne spotkania oraz „Nocne Góry Modlitwy”. Spotkania skupiają się na adoracji Boga, wstawiennictwie za Kościół, miasta, kraje i Izrael – zaznaczają liderzy wspólnoty.

Fundacja 24/7

Ewa i Marcin od ponad 20 lat przyjaźnią się z Dorotą i Maciejem Wolskimi, małżeństwem mieszkającym w Warszawie. Maciej wpadł na pomysł założenia Fundacji 24/7, której głównym celem jest wspieranie inicjatyw nieustającej modlitwy w Polsce i poza jej granicami. – Apostoł Piotr poucza nas, że dzień przyjścia Pana można przyspieszyć (2 P3, 10-12). Chcemy to uczynić poprzez modlitwę dniem i nocą – mówi Marcin dodając, że największym ich pragnieniem jest, by cała Polska zapłonęła modlitwą. Aktualnie w naszym kraju istnieje już osiem Domów Modlitwy: w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Opolu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

2019-04-16 18:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydium Episkopatu ws. Konwencji Stambulskiej: małżeństwo to trwały związek kobiety i mężczyzny

Prezydium Episkopatu wydało oświadczenie w sprawie toczącej się debaty na temat przyjętej 11 maja 2011 roku „Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” zwanej Konwencją Stambulską. Przypomina stanowisko biskupów Europy Środkowej wzywające do jej odrzucenia. Popiera równocześnie inicjatywę obywatelską zastąpienia jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.

Prezydium Episkopatu zwraca uwagę na to, że w Konwencji Stambulskiej jest mowa o tym, iż „jedną z przyczyn przemocy wobec kobiet i przemocy domowej jest religia i tradycja” (art. 12 ust. 5). W związku z tym Konwencja domaga się od państw ją przyjmujących, aby promowały „zmianę społecznych i kulturowych wzorców zachowań kobiet i mężczyzn”. Biskupi przypominają jednak, że małżeństwo to „trwały związek kobiety i mężczyzny” i podkreślają ich „dopełniające się role: macierzyństwo i ojcostwo”, które „nie są stereotypami kulturowymi, ale fundamentem życia człowieka i społeczeństwa, zgodnie z wolą samego Stwórcy”.

CZYTAJ DALEJ

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Gorzów. Modlitwa za pracowników i funkcjonariuszy KAS

2021-09-24 14:02

[ TEMATY ]

katedra

gorzów

Krajowa Izba Skarbowa

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Karolina Krasowska

Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników KAS przewodniczył pasterz diecezji

Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników KAS przewodniczył pasterz diecezji

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej - Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Uroczystość odbyła się z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję