Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bielsko-Biała

Spotkanie strażników Szlaków Papieskich

Niedziela bielsko-żywiecka 16/2019, str. III

[ TEMATY ]

spotkanie

A. Omyliński

Podczas spotkania z abp. Markiem Jedraszewskim

Podczas spotkania z abp. Markiem Jedraszewskim

Delegacje z naszej diecezji wzięły udział w dorocznym spotkaniu miłośników Szlaków Papieskich w Krakowie. – Spotykamy się, jak co roku, w historycznej kaplicy arcybiskupów krakowskich, związanej z wieloletnią obecnością, pracą i modlitwą św. Jana Pawła II. Przybywamy jednak w czasie trudnym, naznaczonym zagrożeniami dla wiary i Kościoła, z jakimi nie spotkaliśmy się do tej pory – zauważył opiekun duchowy Szlaków Papieskich ks. Stefan Misiniec, prosząc o modlitwę o pogłębienie wiary i obronę wartości chrześcijańskich.

Reklama

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył abp. Marek Jędraszewski. – Jesteście strażnikami Papieskich Szlaków – szczególnego fragmentu polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami papieskiego ducha, z tamtych także niełatwych czasów, po to, żeby tego ducha nie tylko strzec, ale i przekazywać go innym – zapewnił Arcybiskup, który patronuje honorowo fundacji. Mszę św. poprzedziło zapalenie zniczy pod pomnikiem św. Jana Pawła II na dziedzińcu Kurii. Na uroczystości nie zabrakło delegacji Koła PTTK im. św. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce, przedstawicieli z Bielska-Białej i innych stron diecezji. Przyjechał również ks. Władysław Nowobilski – emerytowany proboszcz z Ciśca. O oprawę muzyczną zadbał zespół góralski Słopnicki Zbyrcok.

Prezes Fundacji Szlaki Papieskie Urszula Własiuk przypomniała, że ks. Karol Wojtyła wędrował ze studentami szlakami górskimi, ucząc ich swoim przykładem, że są drogami do Boga. – W dzisiejszej dobie zgiełku Szlaki Papieskie spełniają rolę bezpiecznej oazy, a trwałość gór i ludzka zapobiegliwość i pamięć zabezpiecza ich istnienie – podkreśliła Urszula Własiuk. Poprosiła o pomoc w oznakowaniu Szlaków Papieskich w Beskidzie Śląskim, zwłaszcza w paśmie baraniogórskim i Czantorii (kontakty na: www.szlaki papieskie.pl). Spotkanie było również okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych.

2019-04-16 18:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowi absolwenci Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego

[ TEMATY ]

spotkanie

Roman Tomczak

W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy 6 maja uroczyście zakończono dwuletni cykl spotkań w ramach Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. W tym dniu Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski wręczył dyplomy 32 absolwentom.

Biskup Zbigniew Kiernikowski powołał do istnienia Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego 10 stycznia 2015 roku, wychodząc w ten sposób na przeciw potrzebie niesienia pomocy rodzinom i osobom przygotowującym się do małżeństwa. Organem prowadzącym są Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej oraz Diecezjalne Centrum Edukacyjne.

CZYTAJ DALEJ

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

V Bolesławiecki Marsz dla Życia i Rodziny

2021-09-19 19:32

ks. Waldemar Wesołowski

Ulicami Bolesławca przeszedł V Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Po kilkuletniej przerwie to wydarzenie powróciło na ulice miasta. Bolesławiecki marsz był jedynym, jaki odbył się na terenie diecezji legnickiej. Odbył się w łączności z marszem ogólnopolskim, jaki odbył się w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję