Reklama

Z Watykanu

Ojciec Święty do Polaków

Otwórzcie serca na miłość Boga!

Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, zbliżamy się do Niedzieli Palmowej, która wprowadzi nas w Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Otwórzmy nasze serca na miłość Boga, który „nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał” (Rz 8, 32) – dla naszego zbawienia. Niech to będzie czas miłosierdzia i łaski dla was i waszych bliskich. Niech Bóg wam błogosławi! RV

Audiencja generalna, 10 kwietnia 2019 r.

Handel ludźmi

Zdrada człowieczeństwa

Najbardziej dramatyczną formą uprzedmiotowienia człowieka nazwał Papież handel ludźmi – to głęboka rana na ciele współczesnej ludzkości. Zdaniem Franciszka, proceder ten hańbi człowieczeństwo ofiary, naruszając jej wolność i godność. Odczłowiecza również tego, kto się go dopuszcza. Do tego bardzo poważnie rani całą rodzinę ludzką oraz Ciało Chrystusa. – Podobne znaczenie powinno być przypisywane wszystkim czynom stanowiącym wyraz pogardy dla wolności i godności każdego ludzkiego istnienia, zarówno rodaka, jak i obcego – zaznaczył Papież.

RV

Audiencja Generalna

Wszyscy jesteśmy dłużnikami Boga i ludzi

Reklama

Podczas audiencji generalnej 10 kwietnia br. papież Franciszek kontynuował cykl katechez o Modlitwie Pańskiej. Rozważał prośbę: „Odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom” (Mt 6, 12).

Franciszek przypomniał, że wszyscy jesteśmy dziećmi, które wszystko zawdzięczają Ojcu, który jest w niebie. Przestrzegł przed postawą pychy i myślenia, że mamy z Panem Bogiem uregulowane wszelkie rachunki. Wskazał, że warunkami otrzymania Bożego przebaczenia są uznanie swoich grzechów i powierzenie się miłosierdziu Bożemu. Przypomniał, że pycha „może również zarażać ludzi prowadzących intensywne życie religijne”. – To grzech wymierzony w braterstwo, pozwalający nam przypuszczać, że jesteśmy lepsi od innych, sprawiający, że sądzimy, iż jesteśmy podobni do Boga – przestrzegł Franciszek.

Ojciec Święty zaznaczył, że wobec Boga wszyscy jesteśmy dłużnikami, bo w tym życiu wiele otrzymaliśmy oraz dlatego, że nikt z nas nie potrafi miłować o własnych siłach.

KAI

2019-04-16 18:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polka pracująca przy odbudowie katedry Notre Dame: efekt tego co już zrobiliśmy cieszy

2021-09-24 07:18

[ TEMATY ]

katedra Notre‑Dame

Adobe Stock

Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame

Nasza praca ma głęboki sens, ponieważ obcujemy z oryginalnymi materiałami i odbudowujemy dzieło o najpiękniejszych proporcjach konstruowane dla Boga, co widać w każdym szczególe katedry. Polscy konserwatorzy zabytków wyróżniają się we Francji wiedzą z zakresu chemii i historii sztuki – mówi PAP Felicja Lamprecht, restauratorka zabytków pracująca przy odbudowie katedry Notre Dame.

„Nad rekonstrukcją XIX-wiecznych malowideł ściennych w kaplicy Św. Ferdynanda w katedrze Notre Dame w Paryżu pracujemy od września 2020 r. i można powiedzieć, że efekt naszej pracy cieszy. Kaplica została skończona i wygląda przecudnie. Jest jasna i rozświetlona” – mówi Lamprecht.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Odnaleziono listy więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego dla dzieci

2021-09-24 12:39

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Muzeum Dzieci Polskich- ofiar totalitaryzmu

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto i znaleźli badacze z Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu - poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w Łodzi.

Kilka dni temu, badając dokumenty w prywatnych zbiorach historycy znaleźli osiem listów najmłodszych więźniów niemieckiej III Rzeszy - podali pracownicy Muzeum Dzieci Polskich - Ofiar Totalitaryzmu w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję