Reklama

Niedziela Podlaska

Posługa miłości

Śpiewem kolędy rozpoczęło się wigilijne spotkanie kapłanów diecezji drohiczyńskiej, które miało miejsce 23 grudnia 2016 r. w WSD w Drohiczynie. Obecni byli biskupi Tadeusz Pikus oraz Antoni Dydycz

Niedziela podlaska 2/2017, str. 1

[ TEMATY ]

wigilia

spotkanie opłatkowe

Ks. Marcin Gołębiewski

Kapłani mieli okazję osobiście przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia księżom biskupom, jak również sobie nawzajem

Kapłani mieli okazję osobiście przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia księżom biskupom, jak również sobie nawzajem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W imieniu kapłanów życzenia księżom biskupom złożył ks. Leszek Gardziński – dziekan dekanatu węgrowskiego. Nawiązał w nich do obchodzonych w 2016 r. wydarzeń – rocznicy Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Przypominając o rozpoczętym Roku św. Brata Alberta, zachęcał, aby każdy kapłan był dobry jak chleb. – To, co my, kapłani, czynimy, musi być przepełnione miłością do Boga i człowieka. Cokolwiek będziemy czynić z miłością, to będą wielkie rzeczy. Miłość w naszej posłudze kapłańskiej jest najważniejsza – podkreślił ks. Gardziński.

Reklama

Bp Tadeusz Pikus w słowie skierowanym do przybyłych kapłanów przede wszystkim podziękował im za całoroczną posługę. Podkreślił, że kiedy słyszy z ust osób świeckich słowa wdzięczności za pracę kapłańską, jest to dla niego wielka radość. Jest to moment Bożego Narodzenia. Ksiądz Biskup zapowiedział i przybliżył temat tegorocznych dekanalnych spotkań opłatkowych kapłanów. Będzie nim misja i działalność diecezjalnej Caritas. Podczas spotkań kapłani będą mieli okazję zastanowić się nad różnicą między filantropią a chrześcijańskim rozumieniem miłości. Złożył również świąteczne życzenia: – Dziękując, chciałbym jednocześnie życzyć wszystkim wam, abyście przyjęli Tego, który stoi i puka do naszych serc. Być może puka nie tylko z zewnątrz. Może być tak, że przyjęliśmy Go i zamknęliśmy drzwi, a On od środka puka, bo chce wyjść. Otwórzcie drzwi, aby wraz z wami szedł, uzdrawiał, poprawiał, nauczał, dawał nadzieję, by wiara była mocna, aby miłość była obecna w was, a wy żebyście dzielili się tą miłością z innymi. Ksiądz Biskup przekazał również życzenia nieobecnym kapłanom oraz wszystkim diecezjanom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kapłani mieli okazję osobiście przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia księżom biskupom, jak również sobie nawzajem.

Podczas spotkania nie zabrakło części informacyjnej przygotowanej i zaprezentowanej przez ks. Zbigniewa Rostkowskiego – wikariusza generalnego diecezji drohiczyńskiej. Wigilijne spotkanie zakończyła kapłańska agapa.

2017-01-04 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gość KSM

Niedziela sandomierska 4/2017, str. 3

[ TEMATY ]

KSM

spotkanie opłatkowe

Archiwum autora

Olga Szomańska

Olga Szomańska
Tegoroczne spotkanie świąteczno-noworocze członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży było szczególnie wyjątkowe. Swoją obecnością uświetniła je Olga Szomańska, aktorka i wokalistka. W święto Trzech Króli w diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem miało miejsce spotkanie opłatkowe połączone z koncertem artystki, o którym opowiada nam Natalia Łukawska. – Wydarzenie to było wyjątkowe, ponieważ uświetniła je Olga Szomańska, która przez ponadgodzinny koncert wraz z młodzieżą i zaproszonymi gośćmi śpiewała najpiękniejsze polskie kolędy oraz zaprezentowała akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika i Zbigniewa Preisnera, a także swoje autorskie utwory. Po zakończonym występie przyszedł czas na symboliczne połamanie się opłatkiem oraz napełnienie swoich brzuchów smakołykami, które przygotowali druhny i druhowie z całej diecezji. Podczas drugiej części spotkania każdy, kto miał życzenie, mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z wokalistką oraz porozmawiać z nią. Podczas spotkania był również czas na pytania do zaproszonego gościa. Pani Olga opowiadała o doświadczeniach związanych z uczestnictwem w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, wrażeniach z występu ze sławnym tenorem Andreą Bocellim, a także o losach swojej postaci w serialu „M jak miłość” – relacjonuje członek zarządu KSM.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów w diecezji bielsko-żywieckiej

2026-06-24 15:49

[ TEMATY ]

dekrety

zmiany kapłanów

Monika Jaworska

Jak co roku część księży z diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie posługę w nowych wspólnotach parafialnych i podejmie nowe zadania. Poniżej publikujemy wykaz tegorocznych nominacji i zmian ogłoszonych przez kurię diecezjalną.Księża przechodzący na emeryturę
CZYTAJ DALEJ

Św. Franciszek - utracjusz i hulaka, który stał się wzorem pokuty i wyrzeczenia

2026-06-24 21:07

[ TEMATY ]

Św. Franciszek z Asyżu

BP KEP

Św. Franciszek urodził się jako Giovanni di Pietro di Bernardone, syn bogatego kupca, zajmującego się handlem drogimi tkaninami. Został rycerzem i jako konny wojownik wziął udział w bitwie pod Collestradą jako przeciwnik… wojsk papieża. Po klęsce stracił zainteresowanie uczestnictwem w zabawach, wojnach oraz pracą u ojca. Rozdawał hojne jałmużny i całował po rękach trędowatych.

Z wolna dołączali do niego naśladowcy. Franciszek stał się założycielem zakonu franciszkanów, a pośrednio także klarysek i tercjarzy. Był gorliwym misjonarzem - nie bał się przyłączyć do krucjaty, czy wyruszyć do Egiptu, by przekonać sułtana Malika Al-Kamila do świętej wiary katolickiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję