Reklama

Niedziela Lubelska

Święto młodości

Przed nami dosłownie ostatnie dni przed rozpoczęciem diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży

Niedziela lubelska 28/2016, str. 1

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Dni w diecezjach

Archiwum lubelskiego biura ŚDM

Udział w ŚDM pozwala doświadczyć głębi wiary i miłości

Udział w ŚDM pozwala doświadczyć głębi wiary i miłości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od 20 do 25 lipca ulice Lublina oraz miast i miasteczek naszej archidiecezji wypełnią się radosnym gwarem kilku tysięcy młodych z różnych stron świata. Poprzez modlitwę, integrację, poznawanie ważnych i ciekawych miejsc naszego regionu czy kroczenie śladami św. Jana Pawła II, tak uczestnicy ŚDM, jak i goszczący ich mieszkańcy diecezji poczują moc wiary i entuzjazm młodości. Tygodniowa wizyta pielgrzymów z całego świata oparta jest na fragmencie z Księgi Rodzaju przedstawiającym spotkanie Boga i Abrahama pod dębami Mamre. Oprócz duchowego przygotowania w małych grupach, zaplanowane są dwa wielkie wydarzenia dla wszystkich uczestników i przyjaciół ŚDM.

22 lipca na pl. Zamkowym w Lublinie odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Następnego dnia, 23 lipca, Lublin przeżyje prawdziwe święto radości. Widowisko „#ArenaMłodych” zgromadzi być może nawet 20 tys. osób z całej diecezji. Podczas całodziennego spotkania na Arenie Lublin, w którym na kilku scenach zaprezentuje się ponad 800 artystów wolontariuszy, zaplanowano m.in. uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, przedstawienie pt. „Wiara, nadzieja, miłość – opowieść Abrahama”, a także koncerty i nabożeństwa. Jak podkreśla ks. Mirosław Ładniak, główny organizator widowiska, spotkanie na lubelskim stadionie ma przynieść doświadczenie wiary, miłości i otwarcia na bliźniego. Do wejścia na „#ArenęMłodych” będzie upoważniała bezpłatna wejściówka, którą można otrzymać w parafiach oraz bezpośrednio przed spotkaniem. Nad przygotowaniami czuwa sztab diecezjalny ŚDM z koordynatorem ks. Adamem Babem. Szczegółowe informacje o lokalnych wydarzeniach związanych z 31. Światowymi Dniami Młodzieży znajdują się na stronie www.sdm.lublin.pl.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-07-05 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już są – pierwsi pielgrzymi ŚDM we Wrocławiu!

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Dni w diecezjach

Paweł Siciński

Pielgrzymi z Elwadoru

Pielgrzymi z Elwadoru
W niedzielę 17 lipca na wrocławskim lotnisku wylądowały dwie pierwsze grupy pielgrzymów: z Ekwadoru i Panamy. Blisko dobę trwała podróż grupy 13 Ekwadorczyków, których przywiózł do Wrocławia polski misjonarz werbista ks. Mariusz Szczepański. Oczekiwali ich mieszkańcy parafii Czepielowice (w dekanacie Brzeg) z proboszczem ks. Adamem Czternastkiem. Swoich gości przywitali serdecznie i gorąco: oklaskami, okrzykami, serdecznymi uściskami i … ogromnymi flagami – polskimi i ekwadorskimi.
CZYTAJ DALEJ

Profanacja we Włoszech: konsekrowane hostie rozrzucone w trawie

2026-08-11 20:35

[ TEMATY ]

profanacja

Hostia

Adobe Stock

Do poważnego i bolesnego dla społeczności aktu doszło w kościele San Giorgio in Conca, należącym do parafii Santa Maria di Nazareth w Montalbano (Włochy) - informuje portal newsrimini.it.

W piątek, 7 sierpnia, odkryto, że tabernakulum zostało zerwane i usunięte, a konsekrowane hostie znaleziono rozrzucone w otaczającej kościół zieleni. Alarm został natychmiast podniesiony, a karabinierzy z posterunku Cattolica wszczęli pełne śledztwo w sprawie incydentu.
CZYTAJ DALEJ

Zaćmienie słońca w Polsce - tłumy obserwatorów m.in. nad morzem i w Tatrach

2026-08-12 22:11

[ TEMATY ]

zaćmienie Słońca

PAP/Andrzej Jackowski

Częściowe zaćmienie słońca w Krynicy Morskiej

Częściowe zaćmienie słońca w Krynicy Morskiej

Polacy oglądali środowe zaćmienie Słońca m.in. z Kasprowego Wierchu w Tatrach, a w drugiej części kraju - nad Mierzeją Wiślaną, gdzie niebo zapewniło setkom mieszkańców i turystów dobrą widoczność wszystkich faz wydarzenia.

W środę po raz pierwszy od 1999 r. w kontynentalnej Europie można było zobaczyć całkowite zaćmienie Słońca. Zjawisko było najlepiej widoczne w Islandii i północnej Hiszpanii. Częściowe zaćmienie wystąpiło m.in. w większej części Europy, w tym w Polsce.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję