Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wąska grupa

Grupa działaczy PO zamówiła sondaż. Wynik badania jest zadziwiający: ludzie przebierają nogami, żeby na czele Platformy stanęła na nowo Ewa Kopacz. Stawiamy, że tą grupą działaczy jest Michał Kamiński.

Tandem

Aha. W badaniu padł jeszcze jeden ciekawy wynik. Nawet bardziej niż Grzegorza Schetynę – tego się można było spodziewać – ludziska nie widzą na czele PO Donalda Tuska. Sorry, ale nie wiemy, czym Donald Tusk tak podpadł tandemowi KK.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dobra zmiana

Lider KOD spłaci zadłużenie alimentacyjne. Doszedł do wniosku, że tak trzeba zrobić. Mamy kolejny przykład dobrej zmiany.

Dziecinna gra

Mimo zapewnień rządu w ogólności i ministrów w szczególności, że pieniądze na program Rodzina 500+ w przyszłym roku i w latach następnych będą, w bliskich opozycji, czyli większości mediów co rusz pojawiają się informacje, że pieniędzy może nie być. Przypomina to frazę, którą drzewiej powtarzała dziatwa, nie chcąc, aby kolegom coś w grze się udało: Skuś baba dziada, skuś baba dziada...

Rady

Po Brexicie opozycja w Polsce sugeruje ucieczkę do przodu i szybkie przyjęcie euro. Nasza sugestia nie jest taka wyrafinowana. Zalecamy tylko, żeby popukać się w głowę. Może pomoże.

Między drwalem, hyclem a dresiarzem

Byliśmy niedawno świadkami głębokiej niczym Rów Mariański dyskusji pomiędzy byłym prezydentem, obecnym posłem i będącym u schyłku popularności dziennikarzem. Były prezydent zagaił w stylu drwala, mówiąc o potrzebie wyrwania z korzeniami obecnej ekipy. Wezwany do tablicy i dotknięty w godności poselskiej ciut głębiej niż wynosi najgłębsza głębia naszej Ziemi poseł zastosował styl hycla: nazwał inicjatora dyskusji bydlakiem i wyzwał go na solówkę. Dziennikarz u schyłku popularności wcielił się w rolę dresiarza, wyzwał na solówkę posła. Dobrze, że język polski nie jest zbytnio umiędzynarodowiony. Ta część rozsądnego i kulturalnego społeczeństwa mogłaby spłonąć ze wstydu.

2016-07-05 10:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prokuratura umorzyła śledztwo dot. prezydenta Nawrockiego. Chodziło o pokoje w Muzeum II Wojny Światowej

2026-08-12 13:07

PAP

Prezydent Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień m.in. przez ówczesnego dyrektora Karola Nawrockiego poprzez dopuszczenie do nieodpłatnego korzystania z apartamentów Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Postępowanie zostało wszczęte w lutym 2025 r. i obejmowało okres od 18 października 2017 r. do czerwca 2024 r. Sprawa dotyczy działań dyrektorów placówki. Wszczęcie postępowania było następstwem doniesień, że Karol Nawrocki jako dyrektor muzeum przez ponad pół roku korzystał z apartamentu de luxe w kompleksie hotelowym należącym do placówki, mimo że mieszkał około 5 km od niej. Miał też nie płacić za ten pobyt.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł wieloletni proboszcz bazyliki Sagrada Familia

2026-08-12 16:13

[ TEMATY ]

Sagrada Família

Karol Porwich/Niedziela

W wieku 95 lat zmarł 7 sierpnia ks. Lluís Bonet i Armengol, wieloletni proboszcz bazyliki Sagrada Familia w Barcelonie. Kierował parafią przy słynnej świątyni zaprojektowanej przez Antoniego Gaudiego przez 25 lat, do przejścia na emeryturę w 2018 roku. Jeszcze 10 czerwca br. spotkał się z papieżem Leonem XIV, który podczas wizyty w Barcelonie poświęcił nową Wieżę Chrystusa w Sagrada Familia.

Ks. Bonet był silnie związany z historią bazyliki. Jego ojciec, Lluís Bonet i Garí, był uczniem Gaudiego i kontynuował jego dzieło, a brat Jordi do 2012 roku nadzorował budowę świątyni. Sam ks. Bonet pełnił funkcję wicepostulatora w procesie beatyfikacyjnym Gaudiego i podkreślał religijny charakter jego twórczości.
CZYTAJ DALEJ

Święto Dzieci w Niepokalanowie

2026-08-13 11:31

[ TEMATY ]

Niepokalanów

Mat.prasowy

W sobotę, 12 września 2026 r., w Niepokalanowie odbędzie się X Ogólnopolskie Spotkania Dzieci, dzień radości pod szczególną opieką Maryi.

Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 11. Będzie jej przewodniczył bp Wojciech Osial z Łowicza, który jak co roku przeprowadzi z dziećmi dialogowaną homilię. Po Mszy Świętej ciepły posiłek, a potem warsztaty, konkursy i zabawa na terenie niepokalanowskiego klasztoru. Przygotowane będą m.in. stanowiska robienia różańców, ceramiczny czy kuchcik. Przy stoiskach znajdą się także ciekawe książki, gadżety, wata cukrowa i popcorn.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję