Reklama

Kultura

Płyta

Według Gałczyńskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Konstanty Ildefons Gałczyński żyje głównie w pamięci starszaków. Powodem jest nie tylko dobór lektur w III RP, która jest macochą nawet dla wybitnych poetów. Dla młodszego czytelnika Gałczyński, nawet jeśli wielkim poetą był (jeśli wiedzą, że był), to z nieciekawej przeszłości. Prezentowany na płycie wybór piosenek – interpretacji jego wierszy nie zachęca do poznania nieznanego. Piosenki według Gałczyńskiego są mniej atrakcyjne niż innych autorów na płytach z tego cyklu, które prezentowaliśmy.

To jedna z najmniej udanych płyt z serii „Dobre piosenki”, choć to nie wina poety, lecz autorów wyboru, wykonawców, autorów aranżacji itp. Nie postarali się. Bo np. wykonania Marka Grechuty, Kazika Staszewskiego, Kultu i Grzegorza Turnaua podnosiłyby poziom i pewnie załatwiałyby sprawę. Najpewniej najciekawsze są piosenki w wykonaniu Stanisławy Celińskiej – „Wszystko się chwieje” i Magdy Umer – „Ocalić od zapomnienia”. Ale kudy tej drugiej do wykonania Grechuty.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-04-13 08:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

[ TEMATY ]

nowenna

Matka Boża Bolesna

Karol Porwich/Niedziela

Matka Boża Bolesna

Matka Boża Bolesna

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do Matki Bożej Bolesnej. Nowenna do odmawiania między 6 a 14 września lub w dowolnym terminie.

CZYTAJ DALEJ

Premier: łącznie 19 przekroczeń przestrzeni Powietrznej Polski, po raz pierwszy ze strony Białorusi

2025-09-10 10:35

[ TEMATY ]

naruszenie polskiej przestrzeni

PAP/Radek Pietruszka

Łącznie służby odnotowały 19 przekroczeń przestrzeni powietrznej Polski - poinformował we środę premier Donald Tusk podczas wystąpienia w Sejmie. Dodał, że po raz pierwszy atak był nie od strony Ukrainy, a Białorusi.

Tusk podkreślił, że to co „nowe w najgorszym tego słowa znaczeniu”, to kierunek, z którego nadleciały drony naruszające polską przestrzeń powietrzną.
CZYTAJ DALEJ

PAŻP: do 9 grudnia ograniczenie ruchu lotniczego we wschodniej części Polski

2025-09-11 07:45

[ TEMATY ]

naruszenie polskiej przestrzeni

pixabay.com

Od 10 września do 9 grudnia obowiązuje ograniczenie ruchu lotniczego we wschodniej części Polski wzdłuż granic Polski z Białorusią oraz Ukrainą - przekazała w komunikacie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP).

Ograniczenie wprowadzono ze względów bezpieczeństwa państwa, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie ograniczeń lotów na czas nie dłuższy niż trzy miesiące.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję