Reklama

Z życia diecezji

W skrócie za Radiem Plus

Niedziela legnicka 5/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

13 stycznia. Blisko 400 osób niepełnosprawnych, ich rodziny i wolontariusze spotkali się na tradycyjnym opłatku. Już po raz czwarty zorganizowano go w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka.
Uczestniczyli w niej również przedstawiciele parlamentarzystów, władz lokalnych oraz duszpasterze.
Podobne spotkania opłatkowe dla osób niepełnosprawnych odbędą się również w Mysłakowicach, Wałbrzychu i Bolesławcu. Warto dodać, że rok 2003 ogłoszony został Rokiem Osób Niepełnosprawnych.

14 stycznia. Uczniowie szkół średnich sprawdzą swoją wiedzę religijną. W czwartek około 600 z nich weźmie udział w etapie szkolnym ogólnopolskiej olimpiady religijnej pod hasłem "Bóg bogaty w miłosierdzie". Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się wiedzą na temat nauczania Ojca Świętego, ostatniej pielgrzymki Papieża do Polski oraz życia św. Faustyny. Najlepsi z poszczególnych szkół wezmą udział w olimpiadzie diecezjalnej, która odbędzie się pod koniec lutego. Laureaci tego etapu pojadą na finał do Drohiczyna.

17 stycznia. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku obchodom przyświeca hasło z Listu św. Pawła do Koryntian: "Nosimy ten skarb w naczyniu glinianym". W wielu kościołach organizowane będą modlitwy ekumeniczne, spotkania i dyskusje. W niedzielę w katedrze legnickiej na wspólnej modlitwie spotkają się wierni Kościołów katolickiego, grekokatolickiego, prawosławnego i ewangelickiego. Modlitwie ekumenicznej przewodniczyć będzie biskup legnicki Tadeusz Rybak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sąd rozpoczął egzekucję wyroku wobec pani Weroniki skazanej za ostrzeżenie innych kobiet przed aborterem

2026-01-28 09:10

[ TEMATY ]

aborcja

Fundacja Życie i Rodzina

Rozpoczęła się egzekucja wyroku wobec Weroniki Krawczyk ze Starogardu Gdańskiego, matki trojga dzieci, skazanej za ostrzeżenie innych kobiet przed aborterem Piotrem A. Sąd działa wyjątkowo szybko, szybciej niż zwykle w podobnych sprawach. Weronika na początku grudnia złożyła wniosek o ułaskawienie do Prezydenta Karola Nawrockiego i wciąż oczekuje na decyzję z Pałacu Prezydenckiego.

Sądy w Starogardzie Gdańskim oraz w Gdańsku skazały Weronikę za to, że na forum w Internecie odradziła korzystanie z usług ginekologa-abortera Piotra A., skazanego w 2008 roku za nielegalne aborcje w gabinecie przy ul. Przemyskiej w Gdańsku. Na początku stycznia kobieta dostała wezwanie na spotkanie z kuratorem. Zostało jej przydzielone miejsce wykonywania kary ograniczenia wolności w postaci prac społecznych, była także nakłaniana, aby opublikować przeprosiny dla Piotra A. Odmówiła przepraszania człowieka, który chciał jej zabić dziecko i podpisała oświadczenie, że nie wystosuje takich przeprosin.
CZYTAJ DALEJ

Ruszył proces ws. Fundacji Profeto. Prokurator odczytał akt oskarżenia

2026-01-28 18:18

[ TEMATY ]

Fundacja Profeto

Ks. Michał Olszewski

PAP/Leszek Szymański

W Sądzie Okręgowym w Warszawie odczytany został akt oskarżenia ws. prezesa fundacji Profeto, ks. Michała Olszewskiego, oraz dwóch byłych urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości. Oznacza to, że ruszył proces, w którym prokuratura zarzuca im nieprawidłowości w dysponowaniu środkami z Funduszu Sprawiedliwości.

Jeden z pełnomocników ks. Michała Olszewskiego, mec. Krzysztof Wąsowski stwierdził z ironią w rozmowie z dziennikarzami po odczytaniu aktu, że zadanie sądu zostało wykonane. Z pogwałceniem konstytucji, ustaw, przepisów prawa, niewłaściwym składem, ławnikami, którzy w ciągu doby zapoznali się z liczącym kilkaset stron materiałem dowodowym – zaznaczył prawnik.
CZYTAJ DALEJ

Pomorskie: Nauczycielka wtargnęła z nożem do przedszkola w Kwidzynie

2026-01-29 13:00

[ TEMATY ]

nauczycielka

nóż

Adobe Stock

Prokuratura w Kwidzynie skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt wobec 43-letniej nauczycielki z jednego z przedszkoli w Kwidzynie. Kobieta z nożem w ręku weszła do sali, w której bawiły się dzieci.

Jak poinformowała st. asp. Anna Filar, oficer prasowa kwidzyńskiej policji, do zdarzenia doszło 22 stycznia br.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję