Przez miesiąc - od 18 listopada codziennie między godziną 20 a 22 - będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji odnowy moralnej Krakowa, którą podjęła młodzież z Duszpasterstw Akademickich oraz wierni ze wspólnot, i do której zaproszeni są wszyscy chętni. Akcja rozpoczęła się w 100. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.
„Nie możemy patrzeć biernie, jak Kraków - stolica Miłosierdzia Bożego staje się symbolem wyuzdania. Podejmijmy wysiłek obrony tak wielkich wartości, jakimi są godność ludzkiego ciała, świętość małżeńskiej miłości oraz formacja młodych sumień” - napisał kard. Stanisław Dziwisz w specjalnym przesłaniu do inicjatorów tej akcji, przebiegającej pod hasłem „Szpital domowy”. Nazwa akcji nawiązuje do działań, które przed ponad 400 laty prowadził w Krakowie ks. Piotr Skarga. Zbierał on m.in. środki na posag dla dziewcząt, które skrajne ubóstwo skłaniało do prostytucji.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Wiadomo było od dawna, że „trzeba coś zrobić”. Historyczne centrum Krakowa staje się miejscem o coraz większym zagęszczeniu „klubów dla panów”. Na dodatek lokale zaczęły prowadzić intensywną reklamę. Zatrudniają młode kobiety, które nachalnie zaczepiają przechodzących ulicą mężczyzn, zachęcając do skorzystania z „ofert” klubów.
W wyniku współpracy Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego przy kolegiacie św. Anny w Krakowie, wspólnot i duszpasterzy modlitewny szturm do nieba został wzmocniony. Głównym miejscem modlitwy jest kościół św. Wojciecha na krakowskim Rynku. W ramach akcji ratowania mieszkańców miasta udostępniona została także skarbonka, do której chętni mogą składać ofiary przeznaczone na opłacenie terapii dla osób borykających się z problemem nieczystości, a także na zapewnienie godziwej pracy dla tych, którzy będą chcieli rozpocząć nowy etap w życiu.