Reklama

Do Aleksandry

Coraz trudniej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Droga Pani Aleksandro!

Proszę wybaczyć, że piszę tak rzadko, ale coraz trudniej wysłać list, gdy poczta oddalona o kilkanaście kilometrów, a listonosz jak meteor.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ostatnio chyba pisałam, opierając się na wypowiedzi p. red. Stanisława Michalkiewicza, że szan. Pan Dworak nie da nam TV TRWAM. Długo trwała walka, musieli dać, ale już mnożą się trudności. Ktoś ze słuchaczy Radia Maryja powiedział, że to może początek triumfu Najświętszego Serca Matki Bożej, oby! Wierzymy w to głęboko. Może i ja wreszcie będę mogła coś obejrzeć. Na razie syn wziął pudło do naprawy, a ja przywykłam do Radia Maryja, „Niedzieli” i „Naszego Dziennika”. I tak nie nadążam z czytaniem.

Wierna Czytelniczka



List jest obszerniejszy, ale odnosi się do wspomnień sprzed kilku miesięcy, więc teraz już na to nie czas...

Pani Danuta to nasza wierna Czytelniczka i Korespondentka od wielu lat, wydaje mi się, że znam ją osobiście. Przysłała kiedyś nawet zdjęcia swojego domku i siebie. I, a jakże – zaproszenie! Ale mnie ruszyć z miejsca jest coraz trudniej... W tym roku to nawet pewnie nie wyjadę na wakacje z miasta. No, może morze nie ucieknie.

I tak trwam na tym swoim posterunku w „Niedzieli” już od wielu lat, chwała za to Dyrekcji. Ja też się staram.

Jeśli nie będzie mojego kącika „do Aleksandry”, to będzie znaczyło, że albo umarłam, albo spadłam z krzesła i mnie połamało na amen. Przyznam się Państwu jednak, że ostatnio coraz częściej przychodzi mi do głowy ta pierwsza opcja...

Aleksandra

2014-06-16 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Austrii starsi mężczyźni przygotują się do kapłaństwa

2026-01-08 19:11

[ TEMATY ]

kapłaństwo

Austria

Vatican Media

Kościół katolicki w Austrii ogłosił nowy program, który umożliwi starszym mężczyznom przygotowanie się do kapłaństwa, jednocześnie kontynuując pracę w świeckim zawodzie. Kandydaci muszą spełniać jednak standardowe wymagania dotyczące przygotowania do wstąpienia do stanu kapłańskiego.

5 stycznia Konferencja Rektorów Austriackich Seminariów ogłosiła nowy program dla diecezji, podkreślając, że będzie on dostosowany indywidualnie do każdego kandydata, a nie oparty na uniwersalnym podejściu do późnych powołań. Program ten, znany jako Zweiten Weg für Spätberufene, czyli Druga droga dla późnych powołań, pozwoli kandydatom na kontynuowanie studiów teologicznych w elastycznym trybie lub w ramach kształcenia zdalnego, przy jednoczesnym kontynuowaniu codziennej pracy zawodowej.
CZYTAJ DALEJ

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w Ghanie

[ TEMATY ]

nominacja

dyplomacja

diecezja kielecka

kolegium.opoka.org

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.

Ks. Henryk Mieczysław Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu k. Kielc. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku – Zdroju, od 1997 r. przebywał w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Jest doktorem prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Pokój nieśmy ludziom wszem…

2026-01-09 23:03

plakat organizatorów

Już w najbliższą sobotę, 10 stycznia br. o godz. 18:00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej odbędzie się wyjątkowy koncert pt.„Pokój nieśmy ludziom wszem…”. w ramach XVII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”.

Na scenie wystąpią artyści: Olga Bończyk, Jacek Wójcicki i Mateusz Mijal, których ciepłe, poruszające interpretacje najpiękniejszych kolęd i pastorałek wprowadzą publiczność w atmosferę radości i wzruszenia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję