Reklama

Kościół

Włochy: Modlitwy za papieża w miejscowości jego dziadków i ojca w Piemoncie

Mieszkańcy małej miejscowości Portacomaro w Piemoncie na północy Włoch, z której pochodziła rodzina papieża Franciszka, gromadzą się na mszach w tamtejszej parafii modląc się o jego zdrowie. W miasteczku mieszka 93-letnia kuzynka papieża - Carla Rabezzana, która cały czas śledzi informacje o jego stanie.

[ TEMATY ]

Ojciec Święty

Piemont

modlitwa za papieża

PAP

Modlitwa za papieża Franciszka

Modlitwa za papieża Franciszka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z Portacomaro w prowincji Asti wyemigrowali na początku XX wieku do Argentyny dziadkowie papieża - Giovanni i Rosa oraz jego ojciec Mario Bergoglio.

"Jestem bardzo zaniepokojona, wszyscy tutaj się martwimy" - powiedziała Carla Rabezzana w kolejnym dniu pobytu Franciszka w rzymskiej Poliklinice Gemelli.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

"Mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i pokona ten trudny moment" - dodała cytowana przez Ansę.

"Oglądam wszystkie serwisy informacyjne w telewizji" - podkreśliła kuzynka papieża starsza od niego o pięć lat.

Media informują, że podczas każdej mszy miejscowy kościół jest pełen. Wierni mówią: "Modlimy się wszyscy, żeby papież wyszedł zdrowy ze szpitala".

Ksiądz Severino Ramello potwierdził, że cała wspólnota modli się za papieża. "Chcemy, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia" - zaznaczył.

Przypomina się, że trzy lata temu Franciszek odwiedził strony swojej rodziny i zjadł obiad z krewnymi. Dostał też honorowe obywatelstwo Asti. W tym pobliskim mieście władze utworzyły Winnicę Papieża, dedykowaną Franciszkowi.

2025-02-25 09:07

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co najmniej 400 tys. ludzi pożegnało Ojca Świętego Franciszka

[ TEMATY ]

Ojciec Święty

śmierć Franciszka

400 tys.

Vatican Media

Tłumy żegnały papieża Franciszka

Tłumy żegnały papieża Franciszka

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe Ojca Świętego Franciszka. 250 tysięcy osób uczestniczyło we Mszy św. odprawianej na Placu Św. Piotra a co najmniej 150 tys. żegnało Papieża wzdłuż trasy przejazdu jego trumny z Watykanu do Bazyliki Matki Bożej Większej.

„Radość Ewangelii i miłosierdzie, to słowa klucze Franciszka” – mówił w kazaniu podczas Mszy św. kardynał Giovanni Battista Re, dziekan Kolegium Kardynalskiego. „Papież Franciszek zawsze stawiał w centrum Ewangelię miłosierdzia, wielokrotnie podkreślając, że Bóg nie męczy się przebaczaniem” – dodał kardynał.
CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Wętkowski modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

2025-10-02 17:43

[ TEMATY ]

Watykan

bp Krzysztof Wętkowski

grób JPII

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Wętkowski

Bp Krzysztof Wętkowski

Do bycia ludźmi zawierzenia i zaufania zachęcał podczas Mszy św. odprawionej w czwartkowy poranek przy grobie św. Jana Pawła II biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. W kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice św. Piotra w Rzymie 2 października zgromadziło się około trzystu wiernych z diecezji włocławskiej.

Wizyta przy grobie św. Jana Pawła II była dla nich ważnym momentem pielgrzymki do Rzymu. Mszy Świętej przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Eucharystię koncelebrowali bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy senior diecezji włocławskiej, bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej oraz trzydziestu kapłanów diecezjalnych.
CZYTAJ DALEJ

Prof. Janusz Kawecki: Rola mediów katolickich jest szczególna, bo są niezależne od polityki

2025-10-03 11:52

[ TEMATY ]

prof. Janusz Kawecki

rola mediów katolickich

niezależne

czynniki polityczne

kapitał

Łukasz Brodzik

Przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja - prof. Janusz Kawecki

Przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja - prof. Janusz Kawecki

Rola mediów katolickich jest bardzo szczególna, ponieważ są one niezależne z jednej strony od czynników politycznych, a z drugiej od kapitału - mówi w wywiadzie dla portalu niedziela.pl Przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja - prof. Janusz Kawecki.

Prof. Kawecki, który w latach 2016–2022 był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podkreślił, że gdyby media katolickie były powiązane z jakimś kapitałem krajowym, czy zagranicznym, byłoby to jednocześnie zamknięciem drogi do mówienia prawdy w zgodzie ze społecznym nauczaniem Kościoła:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję