Reklama

Franciszek

Nowe pomysły Watykanu

"Redaktor" papież Franciszek będzie odpowiadał na pytania czytelników

Bazylika Watykańska zaprezentowała nowe inicjatywy komunikacyjne na Rok Święty. Przy Grobie Apostoła Piotra i Drzwiach Świętych umieszczone zostaną kamery internetowe, aby każdy mógł doświadczyć Jubileuszu również z daleka. Będzie też wydawany 86-stronnicowy watykański magazyn pt. „Plac Świętego Piotra”, który będzie bezpłatny dla tych, których na niego nie stać.

[ TEMATY ]

redaktor

papież Franciszek

Vatican Media

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prezentując nowe inicjatywy ks. Enzo Fortuanto, który jest dyrektorem ds. komunikacji Bazyliki Watykańskiej podkreślił, że jubileusz jest wielkim wyzwaniem komunikacyjnym. Stąd pomysł stworzenia specjalnego magazynu, który publikowany będzie w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim. Uosabia on nowoczesność w dobie globalizacji, z wyjątkowym „redaktorem”, samym papieżem Franciszkiem, który osobiście będzie odpowiadał na pytania czytelników. „Prostym ludziom, zwykłym ludziom: młodemu mężczyźnie, ojcu rodziny, starszej pani” - podkreśla włoski franciszkanin.

Magazyn „Plac Świętego Piotra”

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prezentując zerowy numer nowego pisma wskazał, że pierwsza odpowiedź papieża poświęcona jest babci, która opowiada o smutku, widząc swoją trzecią wnuczkę nieochrzczoną z powodu oderwania się jej rodziców od Kościoła.

Ks. Fortunato przedstawił też inicjatywę modlitwy za pomocą nowych technologii. Od 2 grudnia, dzięki kamerze internetowej, wierni będą mogli wirtualnie nawiedzić grób św. Piotra i Drzwi Święte Jubileuszu. W Fabryce Świętego Piotra zainaugurowano też specjalną wielofunkcyjną salę, która będzie gościć dziennikarzy podczas spotkań i briefingów. Kard. Mauro Gambetii, który jest archiprezbiterem Bazyliki Watykańskiej podkreślił, że „komunikować znaczy łączyć” i chodzi o to, by „łączyć Bazylikę z chrześcijanami na całym świecie”.

2024-11-26 12:05

Oceń: +9 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: Jerozolima należy do wszystkich

[ TEMATY ]

Jerozolima

papież Franciszek

Monika Książek

Jerozolima nie należy do nikogo, ale do wszystkich - przypomina Ojciec Święty w przedmowie do książki „Come un pellegrinaggio - I miei giorni in Terra Santa” („Jak pielgrzymka - Moje dni w Ziemi Świętej”) napisanej przez kustosza Ziemi Świętej o. Francesco Pattona wraz z dziennikarzem „L'Osservatore Romano” Roberto Ceterą. Książka została zaprezentowana w Bolonii, w niedzielę 29 września, w ramach Festiwalu Franciszkańskiego.

Papież Franciszek we wstępie do książki wskazuje, że zadania Kustodii Ziemi Świętej - zarządzanie wieloma sanktuariami, przyjmowanie mnóstwa pielgrzymów, koordynacja pracy braci z wielu krajów i różnych narodowości - jest gwarancją jej głównej cechy - międzynarodowości. To cenne dobro, „mikrokosmos” reprezentujący katolickość Kościoła. Wymaga to jednak ciągłego wysiłku, aby zharmonizować różne kultury i tradycje.
CZYTAJ DALEJ

USA: strzelanina i pożar w świątyni mormonów. Zginęło pięć osób

2025-09-29 07:20

[ TEMATY ]

świątynia

pożar

strzelanina

mormoni

Adobe Stock

Atak na świątynię mormonów w USA

Atak na świątynię mormonów w USA

Co najmniej cztery osoby zginęły, a osiem innych doznało obrażeń w wyniku niedzielnego ataku na świątynię Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w miejscowości Grand Blanc w stanie Michigan. Zginął również sprawca zastrzelony przez policję.

Powołując się na źródła policyjne, telewizja CNN poinformowała, że w niedzielę rano uzbrojony napastnik staranował autem wejście do kościoła mormonów podczas nabożeństwa, otworzył ogień z broni palnej, a następnie podpalił budynek. W zniszczonej świątyni mogą nadal znajdować się kolejne ofiary.
CZYTAJ DALEJ

Zbigniew Ziobro rozpoczął wystąpienie przed tzw. komisją ds. Pegasusa

2025-09-29 13:09

[ TEMATY ]

Zibniew Ziobro

tzw. komisja ds. Pegasusa

PAP

Zbigniew Ziobro przed tzw. komisją ds. Pegasusa

Zbigniew Ziobro przed tzw. komisją ds. Pegasusa

Na poniedziałkowym posiedzeniu sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa doszło do sporu między byłym szefem MS Zbigniewem Ziobrą a szefową komisji Magdaleną Sroką. Ziobro zawnioskował o dołączenie swojego oświadczenia do protokołu; Sroka wskazywała, że świadek ma prawo do swobodnej wypowiedzi.

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zawnioskował na posiedzeniu komisji śledczej o przedstawienie do protokołu poniedziałkowego posiedzenia swojego oświadczenia. Powołał się przy tym na artykuł 148 par. 2 Kodeksu postępowania karnego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję