Proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym - pochodzi z Kostrzyna Wielkopolskiego. Tam ukończył Szkołę Podstawową, zaś Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu. Później był Nowicjat Ojców Zmartwychwstańców w Radziwiłłowie Mazowieckim, 2-letnie studia filozoficzne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz 3-letnie studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Ojców Gregorianów w Rzymie. Jako diakon został wicerektorem i ekonomem w Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu. 3 lata pracował na Kaszubach, w przepięknej miejscowości Kościerzyna, którą do tej pory wspomina z wielkim sentymentem i wzruszeniem. 2 lata posługi w Bytomiu, potem powrót na rok do ukochanego Poznania, skąd władze zakonne skierowały go do Sosnowca, powierzając dzieło budowy świątyni oraz opiekę nad blisko 6-tysięczną wspólnotą. Pragnie przyciągnąć wiernych do kościoła. Największym zmartwieniem jest niska frekwencja na Mszach św. Lubi dobrą książkę, na którą nie ma ostatnio czasu, dobre kino oraz sport, a szczególnie piłkę nożną, na którą w codziennym zabieganiu związanym z budową świątyni stara się znaleźć czas.
Ponad 30 lat temu Philip Mulryne zaczynał zawodniczą karierę w Manchesterze United, ocierając się o seniorską kadrę. Później był ważnym ogniwem Norwich City, zanotował też 27 występów w barwach reprezentacji Irlandii Północnej. Kontuzja pokrzyżowała jego sportowe plany, choć nie to zdecydowało o jego dalszych losach. W pewnym momencie życia poczuł po prostu powołanie do służby Bogu.
Wstąpił do seminarium, ukończył studia z filozofii i teologii, a potem został dominikaninem.
Archiwum Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko
Z prokuratorem Andrzejem Witkowskim, o nowych ustaleniach w sprawie okoliczności uprowadzenia i śmierci ks. Popiełuszki, rozmawia Milena Kindziuk (część I).
Zacznijmy od zdania z Pana najnowszej książki pt. „Bolesne tajemnice ks. Popiełuszki. Śladami prawdy”: „Mam już pewność, że ks. Jerzy Popiełuszko zginął w południe 25 października 1984 roku, po sześciu dniach tortur fizycznych i psychicznych”. Skąd ta pewność, Panie Prokuratorze?
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.